Pediyatrik Ağrıya Yaklaşım

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

      Kliniklerde sıklıkla karşılaştığımız ağrı, sağlık ekibinin çoğu zaman kontrol altına almakta zorlandığı bir sağlık sorunudur. Tıp alanında son yıllarda elde edilen önemli gelişmelere rağmen, pediyatri alanında çalışan sağlık profesyonellerinin çocuklarda ağrı yönetimi konusunda eksiklik ve yetersizliklerinin olduğu bilinmektedir. Bu durum pediyatrik ağrı ve alt boyutlarının ayrıntılandırılarak incelenmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır. Bu gereksinimden yola çıkılarak, yazarlar tarafından bu kitabın hazırlanmasına karar verilmiştir. Kitap “ağrı farkındalığı”, “ağrı fizyopatolojisi”, “ağrı yönetiminde engeller”, “ağrı tanılama ve değerlendirme”, “ağrı kontrolü ve hemşirelik yaklaşımları”, “çocuklardan resim ve öykülerle ağrı” olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır.
    Kitabın ilk bölümünde, çocukların yaşadığı ağrının pediyatri hemşireleri/hemşirelik öğrencileri tarafından yeterince anlaşılabilmesi için erişkinlerden farklı olan yönleri, ağrının nedenleri ve çocukların ağrı algıları konuları ele alınmıştır. Ağrı farkındalığı bölümünde, sağlık çalışanlarının pediyatrik ağrıya bakış açısının yanı sıra, ağrının ebeveynler ve çocuklar tarafından nasıl algılandığına da yer verilmiştir.
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0