Materia Medica Dioscorides

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    İnsanın sağlıklı olması her zaman insan zihnini meşgul eden bir konu olmuştur bundan dolayıdır ki ilk insanlardan itibaren günün şartlarına uygun tedavi sistemleri oluşmuş ve zaman içinde sadece uygulama açasından değil, teorik açıdan da sağlıklı kalma ve tedavi konuları ele alınıp sistematize edilmiştir. Konunun ilk sistematikleşmesi ilk uygarlıklar döneminde başlamamıştır. Mısır, Mezopotamya, Çin ve Hint uygarlıklarında bunu belirlemek mümkündür. Sistematik oluşumun uygulaması şeklinde gelişen tedavi şekilleri;

    Bu ilk bilgilerin ışığında Klasik Yunanda gelişen sağlıklı kalabilme şartları ve tedavi şekilleri Hippokrates’le başlayarak daha sonra da yoğunlaşarak devam etmiştir. Bu bağlamda olmak üzere gelişen tedavi bilgisinin temel taşlarında biri de Dioscorides tir. Onun sadece Anadolu değil, konumu dolayısıyla sahip olduğu çevre ülkeler ve oradaki tedavi şartları ve kullanılan ilaçları, konuyla ilgili ilk eser olarak kabul edilen Materia Medica adlı eserinde vermiştir.

Yazarın Diğer Kitapları
Yükleniyor...
0