HEMŞİRELİKTE KANITTAN KLİNİĞE UYGULAMA ÖNERİLERİ

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Değerli meslektaşlarımız;
Bu kitap; sağlık bakımı, eğitimi, danışmanlığı, araştırmaları, yönetimi, organizasyonu ve sağlık politikalarının geliştirilmesi alanlarında yer alan hemşire meslektaşlarımızın, bakım uygulamalarını geliştirmelerinde kullanabilecekleri, kaliteli ve bilime dayalı güncel bakımı sunmaları konusunda yaralanabilecekleri bir kaynak kitap olarak hazırlandı. Sağlık bakımı ile ilgili klinik uygulamada en fazla karşılaşılan konulardan oluşan 25 bölüm, alanının uzmanı çok değerli yazarlarımız tarafından bir sistematik inceleme yaklaşımı ve büyük bir emek ve özveri ile hazırlandı. Kitapta yer alan uygulama önerileri ilgili kaynaklardan oluşturulmuş ve ülkemizde hemşirelik alanında kanıta dayalı uygulamaya dönük öneriler sunan ilk bilimsel kitap olma özelliğine sahiptir. Önerileri uygulamalarınızda kullanmanız kanıta dayalı uygulamanın kurallarına ve klinik uzmanlık, bilgi ve deneyiminize göre değerlendirilmelidir. Tüm yazarlarımıza, emeği geçenlere ve yayınevimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum, yararlı olması dileğimle saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Ayla YAVA

Kıymetli meslektaşlarımız ve sevgili öğrencilerimiz; Hemşirelik, teori ve araştırma sonuçlarını birleştirerek bakıma yön veren bir bilimdir. Günümüzde hemşirelik; bakım uygulamalarını güncel bilgi ışığında planlayan, güncel kanıtları kullanarak mevcut bilgi ile ilişki kuran, uygulamalı bir disiplindir. Kanıta dayalı uygulamalar; araştırmaların doğası gereği yeni bilgilere ulaşılması nedeniyle sürekli güncellenmesi gereken dinamik bir süreçtir. Hemşirelik biliminin insanlığa faydalı olması, bütün bilimlerde olduğu gibi güncel araştırma sonuçlarının uygulanmasına bağlıdır. Ayla hoca, ‘Hemşirelikte Kanıttan Kliniğe Uygulama Önerileri’ konulu kitap projesinden bahsettiği zaman bu fikirden çok etkilendim. Hem uzun yıllar yaptığım yoğun bakım hemşireliği zamanlarında, hem de yakın zamanda tamamladığım lisansüstü eğitimde eksikliğini duyduğum bir konudur. Hemşirelikte, önemli konuların güncel kanıtlardan derlenerek bir araya getirilmiş uygulama önerilerinin; hem klinikte, hem de akademide önemli bir açığı kapatacağına inanıyorum. Bu kitap fikri ve birlikte çalışma önerisi nedeni ile ablam ve hocam Prof. Dr. Ayla YAVA’ya sevgi, saygı ve sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kitabın hazırlanma sürecinde çok emek sarf eden, her zaman güler yüzlü, çalışkan, biricik asistanımız Kadiriye PEHLİVAN’a da teşekkür ederim. Bu kitapta; mevcut güncel kanıtlar, alanında uzman 29 öğretim üyesi ve öğretim görevlisi hoca tarafından gözden geçirilerek uygulama önerileri bir araya getirildi. Kitabın içeriği; 25 bölüm ile kanıtların anlaşılırlığını ve kullanımını arttırmak için Türkçe olarak hazırlanmıştır. Hemşirelerin kanıta ulaşmasını kolaylaştırması, anlaşılmasını sağlaması nedeni ile bakım kalitesinin arttırılmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Tüm yazar hocalarımızın değerli katkıları ile ortaya çıkan bu eserin, meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmasını dilerim.

Dr. Öğr. Üyesi Aynur KOYUNCU
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0