Dental İmplantolojide Karar Verme Süreci Cerrahi ve Restoratif Yaklaşımlar Atlası

Dental İmplantolojide Karar Verme Süreci Cerrahi ve Restoratif Yaklaşımlar Atlası

Çeviri Editörünün Önsözü

Diş hekimliğinde eksik dişlerin rehabilitasyonunda implant uy-gulamaları oldukça geniş bir yer almaktadır. Dijital implant uy-gulamaları, tedavi yaklaşımı ve uygulama sırasında oluşabilecek komplikasyon oranını en aza indirgemekte ve tedavi başarısını arttırmaktadır. Ancak dental implant tedavilerinde başarı hepimi-zin çok iyi bildiği gibi karar verme süreci ile başlamaktadır. Kanıta dayalı bilgilere dayalı biyolojik ve bilimsel temeller doğrultusunda yapılan kapsamlı tedaviler hem hekim hem de hasta tarafından ka-bul edilebilir olmaktadır.

Günümüzde İmplant tedavisine yönelik oldukça fazla sayıda seminer ve kurslar düzenlenmektedir. Genellikle bu eğitimlerde, implant uygulamalarının mekanik yönünden bahsedilmektedir. Ancak kanıta dayalı bilgiler ve biyolojik prensiplerden çok fazla söz edilmemektedir.

Bu kitapta, implantoloji alanında söz sahibi, yetenekli ve dene-yimli araştırmacılar tarafından, implant hastalarına, cerrahi ve restoratif tedavi uygulayan hekimlerimize kanıta dayalı yaklaşımlarla çeşitli vakalar sunulmuştur. Vakaların tedavi süreçleri kapsamlı şekilde anlatılmıştır. Tedavinin cerrahi ve restoratif aşamaları ba-samak basamak gösterilmiştir. Restoratif tedavi aşamalarının anla-tılmasında bizlere yardımcı olan, konunun daha iyi anlaşılabilmesi için değerli bilgilerini bizimle paylaşan Doç. Dr. Merve Bankoğlu Güngör’e ve Uzm. Dt. Onur Etöz ‘e katkılarından dolayı çok teşek-kür ederiz.

Dental İmplantolojide Karar Verme Süreci ; Cerrahi ve Restora-tif Yaklaşımlar Atlası; hastasını bilimsel bilgilere dayanarak tedavi etmek isteyen hekimler için oldukça kapsamlı ve yol gösterici bir rehber olacaktır.

Umarım keyifle okursunuz.

Çeviri Editörü Deniz Özbay Çetiner

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578877
Basım Yılı2020
Baskı sayısı1.baskı
Sayfa Sayısı410
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Deniz Özbay Çetiner, Doç:Dr:Ahu Uraz
ÇeviriProf.Dr.Deniz Çetiner
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 275,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Dental İmplantolojide Karar Verme Süreci Cerrahi ve Restoratif Yaklaşımlar Atlası, 9786057578877, ankara nobel tıp kitabevleri,