Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı Kadın Genital Sistem

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Kadın genital sistemin farklı bölgelerindeki neoplazileri içeren birçok lezyon farklı histolojik görünümlere sahiptir. Bu bağlamda bu lezyonlar birbirlerini taklit ederler. Kadın genital sisteminde mevcut tanısal kriterlerin kullanımı güç ve sıklıkla ayırıcı tanı sorunlu olabilmektedir.

     Bu kitap jinekolojik patolojideki ayırıcı tanıya odaklanmış bir yaklaşım sağlamaktadır. Her bir bölüm ya anatomik bir bölgeyi ya da kadın genital sistemdeki birbiri ile ilişkili lezyon grubunu kapsamaktadır. Ayrıca bölümler içindeki her bir başlık iki lezyonun karşılaştırıldığı ve klinikopatolojik özellikler ile birlikte ek testlerin sunulduğu spesifik ayırıcı tanıyı içermektedir. Bu sunum birbirini taklit eden lezyonları vurgulamakla kalmayıp; onların ayrımını da ön plana çıkarmaktadır.

     Bu kitapta kadın genital sistemde tanımlanmış her bir lezyonla ilgilenme amacı güdülmemiş olup jinekolojik patoloji pratiğinde en sık karşılaşılan ayırıcı tanılar sunulmaktadır. Ancak az oranda görülmekle birlikte ciddi tanısal zorluk yaratan lezyonlar da tartışılmaktadır.

     “Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı” serisindeki bu kitap sadece patoloji asistanlarının ihtiyacını karşılamak için değil aynı zamanda jinekolojik materyaller ile karşılaşan tüm patologlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Yükleniyor...
0