Foye Medisinal Kimya Temel İlkeleri

Foye Medisinal Kimya Temel İlkeleri

Eczacılık mesleğinin sembollerinden olan yılan, sürekli değişimi ve gelişimi vurgulamaktadır. İyi yönetilemeyen bu değişim ve gelişim süreci eczacılık mesleğinde kimlik arayışına neden olmaktadır. Bu kitap çevirisi çalışmalarına başladığımız bu dönemde de ülkemizde bu arayış çok yoğun olarak yaşanmaktadır. Kişisel olarak eczacıların ülkemizde hak ettiği konuma ulaşabilmesi için “FARMASÖTİK KİMYA” bilim dalının “MEDİSİNAL KİMYA” ya değişimine ihtiyaç duyulduğunu düşünmekteyim. Genç meslektaşlarımla yaptığım uzun sohbetler de bu duruma işaret etmektedir.

Günümüzde gelişmiş ülkelerde eczacılar sağlık hizmetlerini önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu kitabın orjinalinde yer alan bir ifade ile eczacılar sağlık takımının “kimyacısı” olarak kendine özgü bir role sahiptir. Bu çevirinin ülkemizde de eczacının hak ettiği yerde olmasına dönük küçük bir katkısı olursa mutluluk duyacağız.

Saygılarımla                                      Prof. Dr. Öztekin ALGÜL


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578136
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1.Baskı
Sayfa Sayısı641
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörThomas L. Lemke PhD (Author), S. William Zito PhD (Author), Victoria F. Roche PhD (Author)
ÇeviriProf.Dr.Öztekin ALGÜL Dr.Ecz.Kayhan BOLELLİ
Ebat (cm)20,5*26,5 karton kapak renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 185,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Foye Medisinal Kimya Temel İlkeleri, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent tıp kitabevleri, istanbul nobel kitabevleri, Thomas L. Lemke, S. William Zito, Victoria F. Roche, Prof.Dr.Öztekin ALGÜL, Dr.Ecz.Kayhan BOLELLİ, 9786057578136,