Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Bu kitap, yaşlı bakımı eğitimi alan ve programında yaşlılık konusu bulunan eğitimi alanlarındaki bireylere yaralı olacaktır. Kitap yaşlı bakımına ilişkin temel kavramlar, yaşam bulguları, beslenme, inkontinans, kişisel bakım, ilaç kullanımı, ağrı, uyku, hareke, iletişim, yaşlı istismarı ve ihmali ile yaşlanma ve ölüm konularını ele alan 12 bölümden oluşmaktadır. Amaç, yaşlılık ve yaşlı bakımı alanına katkı sağlamaktır. Kitabın öğrenciler dışında yaşlı bakımı konusu ile ilgilenenler için bir başvuru kaynağı olmasın da özen gösterilmiştir. 

    Kitap 2014 yılında görevlendirildiğim gazi üniversitesi sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu yaşlı bakımı programı kapsamında vermiş olduğum “Yaşlı Bakımı İlke Ve Esaslar I”  ve “Yaşlı Bakımı İlke Ve Esaslar II” ders notlarının genişletilmiş halidir. Bu kapsamda kitabın ortaya çıkmasındaki katılarıyla değerli hocam Prof. Dr. Velittin Kanınkara’ya Gazi Üniversite Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bahtiyar Bakır’a ve bu kitabın sizlere ulaşması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,

    Farklı boyutlarıyla yaşlılık adlı kitabının 2005 yılında yayınlanması ülkemiz için bu alanda Türkçe yazılan ilk kitap olarak yaşlılık alanına önemli katkı sağladı. Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri Kitabı’mın yaşlılık alanına sağlayacağı katkıya olan inancımla. 

    Doç. Dr. Fatma Arpacı

    Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü. Ankara

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0