Tıbbi Terminoloji

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Tıp alanındaki baş döndürücü ilerlemeler sonucu çok sayıda terim ve kavram ortaya çıkmaktadır. Bu hızlı bilgi ve terim yüklenmesi önemli sorunları da beraberinde getirmektedir. Kullanılan dillere giren bu yeni tıbbi terimler, dilin kullanımında karışıklıklara ve sorunlara yola açabilmektedir. Bu sorunları aşmak için ortak ve standart tıbbi terimler kullanılması gerekmektedir. Bu bağlamda kitabımızın temel amacı; sağlık alanında çalışan ya da çalışacak kişiler arasında aynı şekilde konuşulan, anlaşılan ve yazılan ortak bir dil ortaya çıkmasını sağlamaktır. 

     Sağlık alanındaki meslek liseleri, meslek yüksekokulları ile yüksekokul ve fakülteler Türk eğitim-öğretim sisteminde yeni okullardır. Kitabın düzenlenmesinde sağlık alanında eğitim veren bu okullarda izlenen ders müfredatları göz önüne alınmıştır. Kitap; ihtiyaç duyduğunuzda konuyla ilgili terimleri ve anlamlarını bulmanızı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiş oldukça zengin bir birikimin ürünüdür. Farklı branşlardan ve konularında uzman akademisyenlerin bir araya gelerek hazırladığı bu kapsamlı kaynağın gerek öğrencilik gerekse meslek hayatınızda yol gösterici olacağına inanıyoruz.

Yükleniyor...
0