Temel Ebelik Uygulamaları Rehberler ve Değerlendirme

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Ebelik, kuramsal ve uygulamalı bir eğitimle bilgi ve ahlaki değerler üzerine temellendirilmiş bilim ve sanattan oluşan profesyonel bir meslektir. Ebeler, toplumların gelişimineyaşama sağlıklı başlanmasına, anne ve bebek sağlığı göstergelerinin iyileştirilmesine, sağlığın koruması ve geliştirilmesine hizmet ederek katkıda bulunurlar. Türkiye’de ebelik mesleği, öğretmenlik ve hemşirelik ile birlikte, eğitim yolu ile edinilen ilk kadın mesleklerinden birisi olmuştur. Ancak, ebeliğin lisans ve lisansüstü eğitim düzeylerine çıkarılmasındaki gecikme profesyonel bir meslek olma yolundaki gelişmelerini geciktirmiştir. Son yıllarda ebelik eğitimi, profesyonel bilim ve sanatı ile hızlı gelişme süreci içindedir.

    Ebelik mesleğinin temel çalışma alanı kadın ve anne-bebek sağlığı olmakla birlikte, ebeler bütüncül yaklaşım ile tüm aile ve topluma hizmet sunarlar. Ebeler başlıca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında anne ve bebek sağlının yanında toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi için çalışmaktadırlar. Ebeler, bu hizmetleri sıklıkla eğitici ve danışman rolleri ile yerine getirmektedirler.

Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0