Sağlık Bilimleri İçin Perfüzyon

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Kalbe ilk başarılı sütürü koyan Ludwig Rhen’den sonra kalp damar cerrahisi büyük gelişmeler gösterdi, buna paralel olarak da perfüzyon teknolojisinde ve yöntemlerinde önemli ilerlemeler kayıt edildi. Modern kalp cerrahisini başlatan en önemli devrim ise ekstrakor-pereal dolaşım (EKD) tekniğinin klinik uygulamaya girmesiydi. Gibbon’un 1953 yılında EKD tekniği kullanarak ilk başarılı açık kalp ameliyatını yapması kalp cerrahisinde çığır açmıştır. 19-20 yüzyıllarda gelişmeler baş döndürücü hızda devam etmiştir. Şüphesiz bu gelişim sürecinde anesteziyoloji, girişimsel radyoloji, hemotoloji ve immunolojininde büyük katkısı olmuştur. 
    Bu kitap, perfüzyon bölümü öğrencilerinin ders müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Perfüzyon uygulamalarında öğrencilerin gerek meslek hayatında gerek öğrencilik yıllarında gereksinim duydukları teorik bilgileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Eğitimde kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz bu eserin önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Perfüzyon bölümü eğitim konularını tek bir çatı altında toplayan ve kapsamlı bilgi vermeyi amaçlayan Türkiye’de yayınlanmış tek kitaptır.
Yükleniyor...
0