Pratik Aile Hekimliği Serisi- Dermatoloji

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   Aile Hekimliği uygulaması, birinci basamakta çalışan hekimler için pek çok sorumluluğu da beraberine getirdi. Aile Hekimleri, kişiye yönelik koruyucu, tanı-tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetini yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın hizmet veren hekimlerdir. Deri hastalıkları günlük pratiğimizde en sık karşılaştığımız hastalık grubudur.

   Deri hastalıkları sıklıkla ölümcül olmasa da toplumda sık görülmesi, kronik seyretmesi, hayatı olumsuz etkilemesi ve mali yükü sebebiyle önem verilmesi gereken hastalıklardır. Deri hastalıklarının büyük bir bölümüne anamnez, ayrıntılı bir gözlem ve fizik muayene ile kolayca erken tanı konulabilir ve tedavi edilebilir. Deri lezyonlarını tanımlayarak pek çok akut ve kronik hastalığın erken tanı almasını sağlayabilir. İyi bir muayene ile kolayca erken tanı konulabilir ve tedavi edilebilir. Deri lezyonlarını tanımlayarak pek çok akut ve kronik hastalığın erken tanı almasını sağlayabiliriz. İyi bir muayene ve ayırıcı tanı ile çoğu hastalığa hekimler tarafından rahatça tanı konulabilir ve tedavi edebilir. Sadece dermatologların değil, birinci basamak hekimleri ve diğer branş hekimlerinin de deri lezyonlarını ve hastalıklarını bilmesi gerekmektedir.

Kitabımız, semptomlara, morfolojiye veya vücut bölgesine göre tanıya yardımcı olmak için çok sayıda resimle tamamlamış bir dizi kapsamlı tablolarla başlıyor. Teşhisi daralttıktan sonra, çapraz referanslar sizi daha ayrıntılı açıklamalara ve birinci basamakta sık gördüğümüz cilt hastalıklarını resimlerle tanımanızı sağlar. Sizlere günlük pratiğinizde başucu bir kaynak olması dileğiyle…

Yükleniyor...
0