Işık Mikroskopik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla Histoloji

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   “Işık Mikroskobik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla HİSTOLOJİ LABORATUVAR KİTABI” başlıklı bu eser, özellikle tıp ve diş hekimliği fakültelerinin birinci ve ikinci sınıflarında okuyan öğrencilerin histoloji laboratuvar derslerinde faydalanabilecekleri, temel bir kaynak olarak hazırlanmıştır.

    Bu kitap Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalının preparat ve görsellerinden oluşan arşivi kullanılarak, aynı anabilim dalının öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrencileri tarafından yazılmıştır. Kitabın içeriği ve konuların anlatım sırası da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Ders Programına göre hazırlanmıştır. Ancak, konu anlatım sırası değişebilmekle birlikte, konular ve içerikleri tüm tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinin ilgili bölümleri için ortak niteliktedir. 

    Kitabın içeriği ışık mikroskobik görsellere ve gerek görülen yerlerde çizimli anlatımlara dayandırılmıştır. Bu özelliği ile öğrenciler tarafından laboratuvar derslerinde, kaynak kitap olarak kullanılabilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerin temel histolojik dokuları ve bu dokularda görülen hücre ve hücre dışı komponentleri öğrenerek bu bilgiyi organlar bazında kullanabilmeleri, histolojik yapılar ile fonksiyonlar arasında ilişki kurabilmeleri hedeflenmiştir.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0