Genel Histoloji

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Her baskısı bir önceki baskıdan bilimsel içeriği, metinle uyumlu resim ya da şekil çeşitliliği ve okuyucuyu sıkmadan verilen bilgi bakımından daima daha iyi, daha güzel ve daha kaliteli olan Genel Histoloji kitabı, bu özelliklerini içeren 10. Baskısıyla yeniden yayınlandı. Biyoloji, tıp, diş hekimliği ve veterinerliğin olmazsa olmaz bilim dalı olan temel histolojiye son yıllarda tamamen histolojik kökenli fazla sayıda yeni bilimsel veri akışı olmamakla beraber, histolojiyle yakından ilişkili histopatoloji, histofizyoloji, sitoloji, biyokimya, moleküler biyoloji ve endokrinoloji alanlarındaki buluş ve yeniliklerin bu bilim dalına çok önemli katkıları oldu. İşin içine teknoloji de girince histoloji bambaşka bir görünüme kavuştu.

     Özellikle dijital teknoloji alanındaki gelişmeler dijital patoloji, sanal mikroskopi ve telepatoloji gibi temeli histolojiyedayalı yeni çalışma alanlarını ortaya çıkarttı. İnternet ortamında sanal histoloji atlaslarını da sık sık görmek mümkün oldu.Bunlardan başka, temeli yine histoloji olan doku ve hücre mühendisliği, insan mühendisliği ve onarımsal tıp araştırmalarında kullanılan kök hücre ve üç boyutlu biyoyazıcı teknolojisi, eksik kemik parçalarını tamamlama, kişiye özel protez yapımı ve daha ileri aşaması olan yapay organlarla ilgili somut sonuçlarıyla ciddi sağlık sorunları olan insanlara umut ışığı olmaya başladı. Yakın gelecekte temel bilgi kaynağı histolojiye dayalı yeni bilim dallarının da ortaya çıkması olasıdır.

Yükleniyor...
0