Hücre Kültürü ve Temel Moleküler Biyoloji Protokolleri

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Yaşam bilimleri alanındaki çalışmaların önemli bir bölümü kültüre hücrelerde gerçekleştirilmektedir ve bununla ilgili deneysel bilgi birikimine sahip olmak, özellikle bu alana yeni giren araştırıcılar için önemli bir ihtiyaçtır. Günümüz bilgi paylaşımının geldiği nokta dikkate alındığında bu konu ve ilgili protokoller hakkında kısa bir internet araştırmasıyla bile çok sayıda protokole ulaşmak mümkündür. Ancak laboratuvar çalışmalarına ilk defa başlayacak veya daha önce farklı deneysel çalışmalara katılmış fakat hücre kültürü konusunda çalışmamış kişiler için, yazılmış bu protokollere bakıp deneyleri gerçekleştirmek oldukça güçtür. Bu kitabın yazılmasının altında yatan motivasyonlardan en önemlisi bu olmuştur. Amacımız kitabı eline alan deneyimsiz bir araştırıcının bile kolaylıkla deneyleri gerçekleştirebileceği bir protokol dizisi oluşturmaktı. Umarım bu amacımıza yaklaşabilmişizdir.

    Kitap içerisinde yer alan protokoller literatürde yaygın olarak kullanılanlar arasından seçilmişlerdir ve tamamı yaptığımız çalışmalarda kullanılmış ve optimize edilmiş olanlardır. Ancak her laboratuvar çalışmasında olduğu gibi araştırıcıların kendi optimum koşullarında protokolleri düzenlemeleri gerekebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kitap hücre kültürü alanına yeni adım atan lisans ve lisansüstü öğrenciler için yazılmış bir seçkidir. Umarım amacına ulaşır ve bu alana katkı sağlayabilir. 

    Kitapta yer alan bazı protokoller ve tablolar; "Abcam, Life Technologies", "Dharmacon" ve "Roche" firmasına ait protokoller, tablolar ve onların düzenlemiş şekilleridir. Bu firmalara, protokollerin kitabımızda kullanma izni verdikleri için teşekkür ederiz.

                                                                                Prof. Dr. Mustafa ARK

Yükleniyor...
0