Hemşirelik 3lü Set - Hemşirelik Tanıları El Kitabı

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Hemşirelik Tanıları El Kitabı   

    Kolay ve güvenle yaratılmış bakım planları. Hemşirelik Tanıları El Kitabı 11. Baskı, bu kitap hemşirelik eğitimi ve kariyeriniz boyunca kullanacağınız, temel bakım planı referansıdır. Bu kitap, her bir hastanın eşsiz durumu / bireyselliği, mental durumu, semptomları, hastalık öyküsü için bakım planı düzenlenmesinde kritik düşünme ve değerlendirme aşamasında yol göstericidir. Tamamıyla güncellenmiş yeni baskı, pratik bilgiler de dâhil olmak üzere hızlı erişim sunar; 2015 -2017 NANDA-1 hemşirelik tanılarını kabul eder. Hemşirelik eğitiminin yetkinliği için, kaliteli ve güvenilir, NIC ve NOC taksonomisi entegre edilmiş. Bağımsız ve işbirlikçi hemşirelik müdahaleleri. Hemşirelik araştırmalarında kanıta dayalı mantığa vurgu yapar. Pediatrik, geriatrik ve çok kültürlü hususları tamamıyla kapsar. Her bir koşul için evde bakım ve aile içi öğrenme talimatları. Bu kitap kolay bir bakım planı oluşturmada adım adım yaklaşım sağlar.

Adım 1 : Bilinen bilgilere ve hasta ile ilişkili değerlendirme bulgularına dayanan bir hemşirelik tanısı formüle etme için Bölüm 1’deki talimatları takip ediniz.

Adım 2: Hastanızın potansiyel hemşirelik tanılarını tanımlamak, tıbbi tanıları, tanı prosedürleri, klinik koşulları ve semptomlarını A-Z listesini gözden geçirmek için Bölüm 2’ye bakınız.

Adım 3: Hemşirelik bakım etkisini sağlamak ve kanıta dayalı ilişkilere sahip müdahaleleri planlama, belirleyici istenen sonuçlar, tanıyı onaylama ihtiyacı duyulduğunda kapsamlı bilgi için Bölüm 3’de uygun girişe dönün. Bu kadar kolay! Sadece birkaç basit adım ile bireysel gelişim yollarının hemşirelik bakım planına da etkisi olacaktır.

Yazarlar : Betty J. Ackley, Gail B. Ladwig, Mary Beth Flynn Makic          Çeviri Editörleri 
Doç. Dr. Nermin GÜRHAN, 
Doç. Dr. Ülkü GÖRGÜLÜ POLAT, 
Doç. Dr. Berna EREN FİDANCI

988 Sayfa, 2019 Basım, 11 nci Baskı

 

Hemşireler İçin İlaç Hesaplamaları

          Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de ilaç hataları çok sık karşılaştığımız önemli bir sorundur. Birçok zaman doz hesaplamalarında yaptığımız ufak dikkatsizce hatalar büyük zararlara sakatlıklara ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Gelişmiş ülkelerde uzun yıllar önce başlamış olan ilaç doz hesaplama hatalarına yönelik davalar bizim ülkemizde de her geçen gün artarak görülmektedir. Bu kitabın ilaç doz hesaplamaları ve uygulamalarından kaynaklanan hataların giderilmesinde tüm sağlık çalışanlarına büyük yardımcı olacağı düşüncesi ile sağlık çalışanlarının kitaplığına kazandıralım istedik, çevirisini yaparken bize çok büyük yarar sağlayan bu kitabın tüm sağlık çalışanlarına da aynı yararı sağlamasını dilerim.
   

       Doç. Dr. Nermin GÜRHAN

 


Yazar   Robert LAPHAM    Çeviri Editörü Doç. Dr. Nermin GÜRHAN

308 Sayfa, 2016 Basım, 1 nci baskı

 

Hemşirelikte Duygusal Habitus

  Hemşirelik, alanıyla ilgili birçok bilimden yararlanarak teorik temelini oluşturan ve kuramsal modellerle uygulamalarını şekillendiren bir bilim dalıdır. Hemşireliğin temel aldığı bilimlerden biri de “Sosyoloji”dir. Sosyoloji, toplum bilim olarak ta bilinir;toplum ve insanın etkileşimi üzerinde çalışır ve toplumsal bağlamda sosyal davranışı inceler. Sosyal davranış, insanların sosyal ilişkileri ve etkileşimleri sonucunda oluşan, onlar için bir anlam ifade eden ve diğer insanlarla ilişkili olan davranışlardır. Sosyoloji sosyal davranışı açıklamak için, belli temel öncüllere dayandırdığı kendine özgü bir bakış açısı geliştirmiştir. Bunlar; insan sosyal bir varlıktır, sosyal davranış öğrenilir, toplum insanların ait olduğu en geniş gruptur, insanlar çok boyutludur, tek boyutta açıklamak yeterli değildir. Bu nedenle, sosyal davranış da çok boyutlu olarak davranışlardaki ilişkiler toplamı açısından incelenerek açıklanır. Sosyolojinin habitus olarak tanımladığı bu bilimsel temeli, insan ve insanların oluşturduğu toplumla çalışan mesleklerden olan hemşireliğin de kuramsal alt yapısını oluşturur ve uygulamalarına ışık tutar.

Yard. Doç. Dr. Bahanur MALAK AKGÜN, Prof. Dr. Fatma ÖZ

62 Sayfa,  2017 Basım,1 nci baskı

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0