Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

    Mesleki zorluklar ve malpraktis davaları nedeniyle popülaritesi azalan Kadın Hastalıkları ve Doğum branşının aksine, popülaritesi gün geçtikçe artan yandal sınavı hem tecrübeli hem de yeni uzman hekimlerin  dikkatini çeken bir sınav olmuştur. Oldukça geniş bir konu dağılımına sahip bu branşın yandalının olması nasıl mantıklıysa; belki de tüm tıbbın en yorucu dallarından birinde spesifik bir alana ve dolayısıyla popülasyona hitap edebilecek olmak da pek tabi oldukça cezbedicir.

    Bu sebeple de tıpkı hepimizin adımladığı TUS basamağında olduğu gibi, bu sınavda da seçilmiş hatta konusuna daha hakim bir grup hekim arasında öne çıkmak için önemli bir mücadele, yandal uzmanı olmak isteyen hekimleri beklemektedir. Aynı durum şüphesiz başasistan olarak mesleki hayatına devam etmek isteyen hekimler için de söz konusudur.

    Bilindiği üzere hem tıp fakültesi macerasında hem de TUS sınavında eski sorular vazgeçilmez olmuştur. Bu gelenek uzmanlık sonrası sınavlarda da devam etmektedir. Bu sorular yandal, başasistanlık, doçentlik sınavı gibi sınavlara çalışan hekimlerin kendisini test etmesini sağlayabildiği gibi, yıllar boyunca soruları hazırlayan hocaların da önemsediği kısımları işaret etmekte, bu kısımları tekrar gözden geçirdiklerinde adayların sorgulanmış bölümlere dikkatlerinin daha yoğun olmasını sağlayabilmekte ve adaylara, sınavlara çalışırken yol gösterici bir ışık olup kuşkusuz motivasyonlarını arttırabilmektedir.

    Ancak son yıllarda soruları hazırlayan kurum tartışmaya açık olsa da, belki de kendi adlarına haklı biçimde soruların yayınlamasını yasaklamıştır.

    Biz bu kitapta 2011 - 2017 yılları arasındaki (2017 ARALIK DAHİL), yani şimdiye dek sorulmuş tüm yandal sorularını ve son yıllarda yandala uyarlanarak sorulan TUS soruları sebebi ile; 2000 yılı ve sonrası tüm TUS sorularını inceleyerek, önce sorulan kısımları belirleyip, sonra da bu sorular ya da soruların sorulduğu bu kısımlar güncel kaynaklar ışığında başka nasıl sorulabilirdi düşüncesiyle, ÖSYM’nin yasağına saygı duyarak, tamamı yeni ve üzerinde uzun süre çalışılmış sorular hazırlamaya çalıştık.

    Bildiğiniz birbirinin aynı eski sınav soruları ve klasik kitapların aksine yandal ve başasistanlık sınavı için mutlak gözden geçirilmesi gereken bir soru bankası derlemek amacıyla yola çıktık. Basım aşamasında  içimize sinen, son derece inandığımız bir kitap olduğuna inanıp, sizlere öyle sunma kararı aldık. Binin üzerinde soru bulacağınız, yepyeni ve yanıtları güncel bu kitabın sizler adına hedeflerinize ulaşırkenbir mihenk taşı olacağına inanıyorum…

Yükleniyor...
0