Kadın Doğurganlık ve Fertilite Kontrolü

600 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

   Günümüzde yedi milyarı aşan dünya nüfusunun neredeyse yarısını kadınlar oluşturmak­tadır. "Kadınlık” ve "kadın” öncelikle bir niteliktir. Kadınlar hem toplumsal hem de eko­nomik yaşamın çok önemli bir parçasıdır. Kadınlar, her şeyden önce kendilerini anne ve eş olarak görmek üzere yetiştirilirler. Ayrıca kadınlar, aile ve toplumun yaşam koşullarının iyileştirilmesinde ve nüfusun yeniden üretiminde çok önemli roller üstlenmektedirler.

   Kadının üreme deneyimleri ile ilgili olan doğurganlık yeteneği, nüfusun büyüklüğü­nü, artışını ve yapısını belirleyen, kadının statüsünü ve toplumun sağlık düzeyini etkileyen önemli bir kavramdır. Doğurganlık, bilinçli olarak düzenlenmediğinde hem anne hem de bebeğin sağlığını olumsuz etkileyecek riskli gebelikler ve istenmeyen gebelikler ortaya çık­maktadır.

   İstenmeyen gebelikler, aile planlamasının karşılanamayan gereksinimini ifade etmekte­dir. Aile planlaması, bir ülkenin geleceğine katkı sağlayacak en düşük maliyetli yatırımlar­dan biridir. Ekonomik kalkınma, anne ve çocuk sağlığı, eğitim ve kadınların güçlendirilme­sini kapsayan bir dizi potansiyel fayda sunmaktadır.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0