Üsküp Mustafa Paşa Camii'nin Restorasyon Süreci

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Anıtsal mimari örnekler o ülkelerde yaşayanların geçmişleri ile kurdukları bağları sağlayan kültür varlıklarıdır. Balkanlar Tarih boyunca gelip geçen ve orada yaşamış olan milletlerin kültürünü yansıtan bir zenginliğe sahip olmuştur. 15.yy.ortalarından 17.yy.sonuna kadar süren Osmanlı varlığı sürecinde birçok anıtsal yapı yapılmıştır. Kültür eseri olarak tescil edilen Üsküp Mustafa Paşa Cami bu anıtların önde gelenlerinden olup Makedonya’da ‘ki Müslümanlar için önemli bir anlam içermektedir.

     Üsküp Mustafa Paşa Cami 1963 yılında ki depremde hasara uğramış ve 1968 yılında restorasyon çalışması yapılmış ve cami ibadete açılmıştır. Yapılan onarımlarla günümüze ulaşan yapının hem yapısal hem de malzeme bozulmalarına yönelik sorunlar yaşaması yapının yeniden ele alınması ve yeni bir restorasyon çalışması yapılması gereğini doğurmuştur.

Yükleniyor...
0