Tus Kadın Hastalıkları ve Doğum Açıklamalı Soru Kitabı

Tus Kadın Hastalıkları ve Doğum Açıklamalı Soru Kitabı

Sevgili meslektaşlarım; 

Günümüzde; ders çalışırken kahve içmek gibi, kırmızı ışıkta durup yeşil ışıkta geçmek gibi hatta su gibi ekmek gibi olmuştur; tıp fakültesi sonrası, daha rahat yaşayabilmek ve daha iyi koşullarda çalışabilmek için uzmanlaşabilmek adına TUS sınavına girmek. Öyle ki yıllardır yapılan bu sınava hiçbir dönem ilgi azalmamıştır. Üstelik adaylar artık sınavlara “hadi şöyle bir gireyim” şeklinden çok daha ciddi hazırlanmakta ve bu kişiler arasındaki farkı küçük detaylar belirliyor olmaktadır. Bu yüzden hiçbir branş için “buna da çalışmayayım” demek gibi bir lüks yoktur ve önemli bir fark yaratabilecek Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı için de bu durum aynı şekildedir. Bu arada kesinlikle diğer branşlarda olduğu gibi yeterli ve doğru çalışmayla Kadın Doğum sorularının da rahatça yapılabileceğini hatırlatmak isterim; önemli olan kısımların TUS sınavında hep önemli olduklarını ve sonraki sınavlarda da olacağını da!

Tıpkı tıp fakültesi macerasında olduğu gibi, TUS sınavında da eski sorular vazgeçilmezdir. Bu sorular sınavlara çalışan hekimlerin kendisini test etmesini sağlayabildiği gibi, yıllar boyunca soruları hazırlayan hocaların da önemsediği kısımları işaret etmekte, bu kısımları tekrar gözden geçirdiklerinde adayların dikkatini arttırabilmekte, sınavlara çalışırken yol gösterici bir ışık olup kuşkusuz motivasyonlarını arttırabilmektedir. Özellikle son yıllarda yandal sınavlarında da eski TUS sorularına paralel sorular sıkça sorulmaktadır. Ancak soruları hazırlayan kurum belki de kendi adlarına haklı biçimde soruların yayınlamasını yasaklamıştır. 

Biz bu kitapta 2000 yılı ve sonrası tüm TUS sorularını 2018 Şubat sınavı da dahil olmak kaydıyla detaylı şekilde inceleyerek, önce sorulan kısımları belirledik, sonra da bu sorular ya da soruların sorulduğu bu kısımlar güncel kaynaklar ışığında başka nasıl sorulabilirdi diye düşünüp, ÖSYM’nin yasağına saygı duyarak, tamamı yeni ve üzerinde uzun süre çalışılmış sorular hazırlamaya çalıştık. Basım aşamasına vardığımızda da içimize sinen, son derece inandığımız bir kitap olduğuna emin olduktan sonra sizlere sunma kararı aldık. 

Yüzlerce soru bulacağınız, yepyeni ve özenle hazırlanmış bu kitabın sizler adına hedeflerinize ulaşırken bir mihenk taşı olacağına inanıyorum…

Motivasyonları, ilgileri, verileri, dikkat ve gayretleri için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sizlere faydalı olabilmeyi umarak…

Op. Dr. Yunus Emre PURUT

Seri Editörü / E- Yandal 

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215619
Basım Yılı2018
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı340
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörYunus Emre PURUT
Ebat (cm)19,5*27 karton kapak 1. hamur renkli
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 80,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Tus Kadın Hastalıkları ve Doğum Açıklamalı Soru Kitabı, tus, ydus, yandal, kadın doğum,