Çocuk Hemşireliği Protokolleri

Çocuk Hemşireliği Protokolleri

Her yeni gün sağlıklı aileler ve çocukları için yeni bir fırsat ve daha iyi bir sağlıktır. Ama sağlık sorunları olan diğerleri için farklı şeyler ifade eder.

Çocuk hemşireliğinin ana amacı; çocuklara verilen sağlık bakımının kalitesini geliştirmektir.

Çocuk hemşireleri olarak gittikçe büyüyen ve bizleri zorlayan bir gruba hizmet vermekteyiz.

Sadece çocukların değil; ebeveynlerin, kardeşlerin ve diğer aile üyelerinin de en iyi hemşirelik bakımını alarak, hizmet verdiğimiz alandan memnuniyetle ayrılmaları için çabalarız. Bakım verdiğimiz bebek, çocuk, adolesan ve aileleri arkalarında miras bırakarak ayrılırlar hizmet aldıkları alanlardan…Bu mirastan dersler çıkarabilir, kitaplarda bulamayacağımız bilgilere ve becerilere ulaşabiliriz.

Zaman ve para birbirine çok benzer. Her ikisi de kullanılabilir, tasarruf edilebilir, değerlendirilebilir, boşa harcanabilir ya da çalınabilir. İkisinin arasındaki en büyük fark, çok para kazanabilmemize karşın, zamanımızın sınırlı olmasıdır. Zamanı yönetmeyi öğrenerek yaşam ve hizmet kalitemizi arttırmak elimizdedir. Böylece yapmak istediklerimizi uygulamaya yansıtabilmek için daha çok vaktimiz olur.

Bakım protokolleri; zamanın, bakımın, maliyetin, insan gücünün etkin kullanıldığı sistematize bakım yöntemleridir. Bakımın devamlılığını, güncellenmesini ve hemşireleri araştırmaya yönelterek de bakımın bilimsel kanıta temellenmesini sağlar.

Alanında uzman hemşireler; sağlık bakımı sunma sisteminde, etkin rolde hizmet verme hedeflerine; bakım ve maliyet etkin klinik uygulamalarda standardizasyonu sağlamak, bakım kalitesini arttırmaya rehber olmak amacı ile güncel bilimsel kanıta dayalı, profesyonel anlayışla hazırladıkları ve giriş, bakım, eğitim, fiziksel değerlendirme, ilaç uygulama, örnek alma, uygulama, hazırlık, ölçüm ve takip protokolleri alt başlıkları ile sundukları "Çocuk Hemşireliği Protokolleri” kitabını hemşirelik literatürüne kazandırarak ulaşmışlardır.

Kitap kolaylıkla anlaşılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Ortak protokoller referans gösterilerek daha kullanışlı hale getirilmiştir. Protokoller resim ve tablolarla güçlendirilerek okuyuculara kolaylık sağlanmıştır.

Sağlık Bilimlerinde bilgiler ve uygulamalar sürekli değişmektedir. Bu kitaptaki bilgilerde belirli aralıklarla güncellenecektir. Okuyucularımızın yapıcı görüş ve eleştirileri bir sonraki baskının kalitesini arttıracaktır.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786053351368
Basım Yılı 11/2015
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı380
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDr. Duygu Sönmez Düzkaya, Uzm. Hem. Nurhan Özata Keskin, Hem. Hafize Akay, Hem. Kadriye Doğru Evcimen, Hem. Tülay Yakut

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 75,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Duygu Sönmez Düzkaya, Nurhan Özata Keskin, Hafize Akay, Kadriye Doğru Evcimen, Tülay Yakut, Nobel Tıp Kitabevleri, 9786053351368, hemşirelik, hemşire