TEMEL AİLE HEKİMLİĞİ Tanı Tedavi ve Reçete Rehberi 2019-2020

TEMEL AİLE HEKİMLİĞİ Tanı Tedavi ve Reçete Rehberi 2019-2020

Piyasada hekimlere yönelik bir çok reçete ve tanı tedavi kitabı bulunmaktadır.

Bu kitapların çoğunda sadece yetişkinlere yönelik tedaviler var olup çocuklara yönelik tedavi eksik kalmaktadır. Çoğu kitapta tedavi seçenekleri verilirken her hastalık için birden çok seçenek verilip kafa karışıklığına neden olmaktadırlar.

 Bu kitapta özellikle aile hekimleri, pratisyen hekimler, stajer doktorlar, intern doktorlar ve pediatristler için; poliklinik hastaları, yatan hastalar ve acil vakalara yönelik, hem yetişkin hastalar hem de çocuk hastalar için tanı, tedavi ve takipte gerekli bilgiler, örnek reçeteler, ilaç dozları, ilaçların ticari isimlerini ve laboratuvar referans değerlerini içeren hekimlerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacağı bir kitap hazırlamaya çalıştık.

 Hekimleri kolay reçete yazabilmeleri için ilaçların etken maddeleri yanında ticari isimlerini de yer verdik.

Kafa karışıklığına neden olmamak için mümkün olduğunca ilk seçenek tedavileri yazdık. İlaçların ticari isimlerini de mümkün oldukça ekonomik olan farklı firmaların ilaçlarına yer verdik.

Temel amacımız, hekimlerin klinik ve poliklinikte karşılaşacağı hastalıklara karşı iyi bir tedavi vermelerini sağlamak ve hastalıklarla ilgili sık karşılaşılan sorulara cevap vermektir.

Bu yeni basımda sizden gelen öneriler ışığında kitap gözden geçirildi ve yeni hekim arkadaşların katkısıyla güncellendi ve genişletildi.

Bu çalışmanın hekim arkadaşlara faydalı olması dileğiyle..

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786054499250
Basım Yılı2019
Baskı sayısı3
Sayfa Sayısı900
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç. Dr. İlyas Yolbaş
Ebat (cm)17*24 karton kapak 1. hamur
Yayıneviİstanbul Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 135,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: aile hekimi, tanı, tedavi, reçete, sağlık, tıp, ankara nobel tip kitabevleri