Sağlık Eğitimi Ders Kitabı

Sağlık Eğitimi Ders Kitabı

Sağlık, insan yaşamının kendisidir. Yaşamın sağlıklı, nitelikli, uzun ömürlü olabilmesi ise insan davranışlarına bağlıdır. İnsan; yaşam tarzında sağlıkla ilgili doğru bilgi, tutum ve becerileri uygulayabildiği takdirde sağlıklı olur. Aksi ise hastalık ve sakatlık riskinden başka bir şey değildir. Bu nedenle her sağlık personeli sağlık eğiticiliği görevini de üstlenmeli; bireyleri ve toplumu eğiterek sağlıklı yaşama yöneltmelidir. Bu amaçla Sağlık Meslek Liseleri Ve Sağlık Yüksekokulları müfredat programları arasında sağlık eğitimi dersi de yer almaktadır. 

Elinizdeki kitabın ilk baskısı 1990 yılında yapılmış; Sağlık Bakanlığı Ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayları ile sağlık insan gücünün yetiştirilmesinde ders kitabı olarak yıllarca okutulmuştur. Gerek Sağlık Meslek Liselerinden gerekse Sağlık Yüksekokullarından gelen yoğun talep üzerine; kitabımın yenilenmiş, geliştirilmiş ve renklendirilmiş son baskısını öğrencilerimizin yararlanması amacıyla sunuyorum.

Başarı dileklerimle tüm öğrencilere, öğretmenlere, öğretim üyelerine sevgi ve saygılarımı iletirim.           
Dr. Mehmet Özden

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9789759545215
Basım Yılı2013
Baskı sayısı20.Baskı
Sayfa Sayısı287
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDr. Mehmet ÖZDEN
Ebat (cm)16*24 karton kapak renkli
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 30,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Sağlık Eğitimi Ders Kitabı, 9789759545215, Mehmet ÖZDEN, Sağlık kitapları, sağlık, sağlık meslek, sağlık eğitimi, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent kitabevi, istanbul nobel kitabevleri, ankara nobel tıp kitabevleri