Pediatrik 3lü Set - Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 8.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı 

Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı, çocuklarda ve adölesanlarda hastalık ve bozuklukların ayırıcı tanısında benzersiz, adım adım, semptom temelli bir yaklaşım kullanır. Dünyanın en çok satan pediatrik referansı, Nelson Pediatrik ders kitabı, 20. Baskı ile uygun bir şekilde bağlantılı olarak genel uygulamada göreceğiniz olası semptomlara ve nadir görülen rahatsızlıklara odaklanır. Öksürük, ateş, baş ağrısı, göğüs ağrısı, yürüyüş bozuklukları ve daha birçokları gibi yaygın semptomlarla karşılaştığınızda tam olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl ilerleyeceğiniz konusunda net bir rehber bulacaksınız.

Yazar Robert M. Kliegman, 
Patricia S. Lye, 
Brett J. Bordini, 
Heather Toth, 
Donald Basel

Çeviri Editörleri: 
Prof. Dr. Ateş Kara, 
Prof. Dr. Ayper Somer, 
Uzm. Dr. Ayşe Büyükcam

974 Sayfa, 2019 Basım

 

 Pediatrik Pratik Girişimler

    Kitap pediatrideki pratik uygulamalarının hemen hepsinin indikasyonlarını, yapılışlarını, kontraindikasyonlarını ve komplikasyonlarınını kapsamaktadır. Konular konusunda etkin olan kişiler tarafından titizlikle yazılmıştır. Çizimlerle de anlatımlar daha da pekiştirilmeye çalışılmıştır. Kitapta olabilecek hatalar nedeni ile sizlerden özür diler, olumlu ve olumsuz eleştirilerinizi bekleriz. Bu eleştirileriniz sayesinde en güzeli yakalayabileceğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle şimdiden hepinize teşekkür ediyoruz.

Editörler: Prof. Dr. M. Sadık Demirsoy, 
Prof. Dr. Okşan Derinöz Güleryüz

456 Sayfa 2017 basım

 

Çocuk Hastalıklarında Öykü Alma ve Fizik Muayene

    Kitabımda çocuğa bütüncül bir yaklaşımı hedefledim. Çocuk hastalıklarında öykü alma ve fizik muayene teknikleri ile beraber bu hastalıkların oraya çıktıkları organ ve sistemlerin anatomi, histoloji ve fizyolojisini anlatmaya çalıştım. Ayrıca ortaya çıkan belirti ve bulguları ayrıntıları ile açıklamayı hedefledim. Bunları yapmamın nedeni uzun yıllardır bir tıp fakültesinde eğitim veren öğretim üyesi olarak insanın anatomisi, fizyolojisi, hastalıkları ile bir bütün olarak daha kolay öğrenilebileceğine inanmamdır. Bu nedenle kitap özellikle genç arkadaşlara ilk bakışta zor ve çok kapsamlı gelebilir. Ancak bu arkadaşlar gerekli anatomi, histoloji ve fizyoloji bilgilerinin tekrar edilmesi ile bilgilerin çok daha kolay edinildiği ve kalıcı olduğunu gözleyeceklerdir. Bir örnek vermek gerekirse nöroanatomi bilmeyen bir hekimin nörolojik bulguları değerlendirmesine imkan olmadığını söyleyebiliriz.

Editör: Prof. Dr. M. Sadık Demirsoy

758 sayfa, 2017 basım

Yükleniyor...
0