Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı

Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı

Nelson Pediatrik Semptoma Dayalı Tanı, çocuklarda ve adölesanlarda hastalık ve bozuklukların ayırıcı tanısında benzersiz, adım adın, semptom temelli bir yaklaşım kullanır. Dünyanın en çok satan pediatrik referansı, Nelson Pediatrik ders kitabı, 20. Baskı ile uygun bir şekilde bağlantılı olarak genel uygulamada göreceğiniz olası semptomlara ve nadir görülen rahatsızlıklara odaklanır. Öksürük, ateş, baş ağrısı, yürüyüş bozuklukları ve daha birçokları gibi yaygın semptomlarla karşılaştığınızda tam olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl ilerleyeceğiniz konusunda net bir rehber bulacaksınız.

Doğru bir teşhis oluşturmanızı sağlayan pratik, semptom temelli bir yaklaşımı öne çıkarmaktadır.

Her bölümde aynı uygun, adım adım sunumu kullanır: öykü, fizik muayene, tanı (laboratuvar testleri dahil), görüntüleme ve tedavi.

Tanısal görüntüleme ve genetik testler, yeni tanı kılavuzları, hızlıca çözümlenmiş açıklanamayan olay (HÇAO), çocuklarda inme, davranış bozuklukları, senkop, tekrarlayan ateş sendromları ve çok daha fazlası için yeni yaklaşımları kapsar.

Ayırıcı tanıya yardımcı olmak içn tam renkli çizimler, algoritmalar, tablolar ve uyarı noktalarını içerir.

Pediatri, 20. Baskı Nelson Ders Kitabı için ideal bir el kitabı olarak hizmet etmektedir. Her iki referans kitaba sahip olduğunuzda tam olarak genel bilgilere ve kanıta dayalı tedavi ve yönetim içeriğine kolayca erişmenizi sağlar.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578143
Basım Yılı2019
Sayfa Sayısı944
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörRobert M. Kliegman (Author), Patricia S Lye (Author), Brett J. Bordini (Author), Heather Toth (Author), Donald Basel (Author)
ÇeviriProf. Dr. Ateş Kara, Prof. Dr. Ayper Somer, Uzm. Dr. Ayşe Büyükcam
Ebat (cm)22*27,5 cilt kapak renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 550,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Nelson, Pediatri, Pediyatri, Semptom, Tanı, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786057578143, Prof. Dr. Ateş Kara, Prof. Dr. Ayper Somer, Ayşe Büyükcam, Kliegman, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları