Kulak Akupunkturu

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Bir ilimde kâbiliyetlerin inkişafı için, öncelikle o ilme gönül vermek, müteâkiben o ilimle ilgili bilgilerde derinlemesine bilgi sâhibi olmak gerekir. İşte bu kitap böyle bir zeminde neşv-ü nemâ buldu. Akupunktur ilmi, benim gece gündüz üzerinde sürekli fikrî müteâlâda bulunduğum, eş dost ziyaretinde dahî sohbet mevzûları arasında gayrı ihtiyârî kendisinden bahsettiğim bir mâşuk hâline geldi. Bir kitap yazmak için o ilme âşık olmak yetmez, o ilimde rüsuh peydah etmek yani o ilmi öğrenme yolunda gösterdiğin cehd ve gayretin meyvelerini devşirmiş olman gereklidir. Bu açıdan kendimi yeterli görmemekle birlikte, denizin karanlık dehlizlerinde, parıltısı âdeta insanın gözünü alan, murassâ bir sanat eseri bulan ve bu sanat eserini herkesin görmesini isteyen bir kişi misali, bu ilmi sizlerin istifâdenize sunmayı murâd ettim. Kitabı okuduğunuzda göreceğiniz gibi, eserde akupunktur sanatının incelikleri oldukça yalın ve akıcı bir tarzda okuyucuya aktarılmaya çalışıldı.

     Kulak akupunkturunda iki ekol olan Çin ve Fransız ekolü birleştirilerek verilmeye çalışıldı. Okuyucuyu yoğun nokta bilgisi ile sıkmamak için, kitabın başında, temel akupunktur bilgileri ve noktaları verilip, ilerleyen pasajlarda yeri geldikçe ve gerekli görüldüğü takdirde ilâve noktalara da değinildi. Okuyuculara tavsiyem, kulak akupunkturundan önce Geleneksel Çin Tıbbı’nı öğrenmeleri ve hastalıklara yaklaşımda Batı Tıbbı ile Çin Tıbbı’nı beraber uygulamalarıdır. İyi bir akupunkturist olmanın yolu, iyi bir hekim olmaktan geçer. Doğru tanı için ayrıntılı bir anamnez ve fizik muayene şarttır. Tanınız yanlış ise hastaya uygulayacağınız akupunkturun bir faydası olmayacaktır. Üst üste aldığınız birkaç başarısız netice, sizlerin akupunktura olan inancını da sarsabilir. Doğru tanı için doğru bilgi ve güvenilir kaynak ön şarttır. Yazdığım kitabın bu ön şartları muhtevî olduğu ve kulak akupunkturunu sizlere sevdireceği kanâatindeyim. Kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde kulak akupunkturu ile ilgili genel bilgiler ve kulaktaki akupunktur noktalarının lokalizasyonları anlatıldı. İkinci bölümde ise hastalık örnekleri ve GÇT ve Batı Tıbbı’na göre yaklaşım tarzı örneklerine yer verildi.

Yükleniyor...
0