Kanserde Beslenme Tedavisi

Kanserde Beslenme Tedavisi

Türkiye’de ve dünyada kanserin görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Tüm yaş gruplarını tehdit eden bu ciddi sorun ile başa çıkabilmek büyük bir çaba ve maliyet gerektirmektedir.

Kanser, hastalığa yakalanan kişilerin ve hasta yakınlarının yaşamlarında önemli değişikliklere neden olur. Çoğu kanser türü, hastaların beslenme durumlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Besin ögesi alımında azalma, iştahsızlık ve ağırlık kaybı gibi sonuçlara neden olarak hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerinde önemli ölçüde azalmaya sebebiyet vermektedir.

Bu kitapta son literatür bilgileri ışığında kanser tedavisi sırasında ve sonrasında rekürans riskini elimine etmeye yönelik beslenme önerileri üzerinde durulmuştur. Kanser hakkında teorik bilgilere ve tıbbi beslenme tedavisi uygulamalarına yer verilerek bu alanda hizmet veren sağlık çalışanlarına ve hasta bireylere pratik öneriler sunulmuştur.


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578129
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı294
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Gamze Akbulut
Ebat (cm)16*24 renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 57,50TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Kanserde Beslenme Tedavisi, ankara nobel tıp kitabevleri, ankara nobel, nobel kitabevi, nobel tıp, tıp kitabevi