İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Tespit Süreci

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

• Kitabımızda iş kazası ve meslek hastalığının ülkemizde yapılmış olan yasal düzenlemeler açısından tanımı, hangi durumların iş kazası ve meslek hastalığı sayılacağı, kimlerin mevzuat gereği bu kapsamda olduğu belirtilmiştir
• İş kazası ve meslek hastalığı meydana geldikten sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen işlemlerin neler olduğundan bahsedilmiştir. 
• Yapılan yasal düzenlemelerle birlikte iş kazası ve meslek hastalığı ile ilgili taraflara bazı yükümlülükler getirilmiş olup, söz konusu yükümlülüklerin taraflarca yerine getirilmemesi halinde uygulanacak olan yaptırımların neler olacağı, hangi durumlarda idari para cezası uygulanacağına çalışmamızda yer verilmiştir.
• Gerçekleştirilen yasal düzenlemelerin taraflara yüklemiş olduğu sorumlulukların; ilgililerce yerine getirilip getirilmediği ile ilgili kamu tarafından gerçekleştirilen bir denetim süreci söz konusudur. Bu nedenle, meydana gelen iş kazası ve meslek hastalığı vakaları için yürütülen inceleme/soruşturma süreci hakkında bilgi verilmiş, örneklere de yer verilerek iş kazası ve meslek hastalığının anlaşılması sağlanmaya çalışılmıştır.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0