KLİNİK KARDİYOLOJİ Tanı ve Tedavi

KLİNİK KARDİYOLOJİ Tanı ve Tedavi

2013 yılında ilk baskımız yayınlandı. Kitabımız “Semiyoloji” kitabına ihtiyaç duyulmamasını sağlayan giriş bölümleri sonrasında, “Kardiyolojinin Tanı ve Tedavi Metotları”nı içerecek, ardından “Klinik Kardiyoloji” kitabında olması gerektiği gibi, ancak daha geniş bir spektrumda, kalp ve damar hastalıklarının her konusu dozunda bir detayla anlatılmıştı. Tıp öğrencileri için kitabın göreceli olarak fazla ayrıntılı olduğu düşünülebilirse de, bazen bir konuyu gereğinden daha kısa anlatmanın, hekim adaylarının hastalıkları kavramasını imkansız kılacağını da biliyorduk; ayrıca gelişmiş Batı ülkelerindeki tıp fakülteleri öğrencilerinin eğitim kaynaklarından daha geride bir kitap olması da kabul edilemezdi. Bu hedeflerimize büyük ölçüde ulaşıldığına inanıyoruz. Son yıllarda kanıta dayalı tıp kavramına uygun olarak yayınlanan tüm kılavuzlar en güncel halleriyle kitapta yer aldı.

Kitabımız 16 kısımda yer alan 95 bölümden oluşmuştur. Her kısmın başlık sayfası sonrasında Kardiyoloji tarihinin seçilen 16 dönüm noktası ve öncü bilim insanları ile ilgili kısa bilgiler kronolojik sıra ile sunulmuştur.

İlkinden 5 yıl sonra ikinci baskı hedeflenmişti. Kitap yayıncılığında devamlılığın sağlanmasının ne kadar zor olduğunu bir kez daha gördük. Değerli arkadaşlarım yine yanımdaydı, bereket... Ve hatta yeni yazarlar eklendi.

Destekleri olmazsa asla yazılamayacak bu kitaba paha biçilmez katkıları nedeniyle kardiyolojiyi temsilen Sayın Prof. Dr. Dursun Atılgan, Prof. Dr. Ahmet Kaya Bilge, Prof. Dr. Zehra Buğra, Prof. Dr. Sabri Demircan, Prof.Dr. Nevrez Koylan, Prof. Dr. Fehmi Mercanoğlu, Prof. Dr. Mehmet Meriç, Prof. Dr. Mustafa Özcan, Prof. Dr. Murat Sezer, Prof. Dr. Berrin Umman, Prof. Dr. Ercüment Yılmaz, Doç. Dr. Ali Elitok, Doç. Dr. Ebru Gölcük, Doç. Dr. İmran Önür, Doç. Dr. Serkan Saygı, Uzm. Dr. Samim Emet ve Uzm. Dr. Genco Yücel’e; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediyatrik Kardiyoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri Sayın Prof. Dr. Aygün Dindar, Prof. Dr. Kemal Nişli, Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu ve Dr. Serra Karaca’ya; Nükleer Tıp Anabilim Dalı öğretim üyeleri Sayın Prof. Dr. Işık Adalet ve Doç. Dr. Serkan Kuyumcu’ya; Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Memduh Dursun’a, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Gülfer Okumuş’a ve Dr. Ece Melis Adalet’e minnet ve şükranlarımı sunmak isterim.

Tümü ile yenilenen ikinci baskıda TAVİ, mitraclip, hipertrofik kardiyomiyopati, dilate kardiyomiyopati, restriktif kardiyomiyopati, sol ventrikül nonkompaksiyonu, aritmojenik sağ ventrikül kardiyomiyopatisi, kardiyak resenkronizasyon tedavisi ve lead ekstraksiyonu gibi konular yeni ve bağımsız bölümler olarak yer aldı.

Süratle artan bilgi akışı ve peş peşe yayınlanan “uluslararası kılavuz”lar nefes nefese bir çalışmayı gerektirmiş, tashih aşamasında bile bazı bölümlerin yeniden yazılması kaçınılmaz olmuştu.

Kitabımızın tıp fakültesi öğrencileri yanısıra kardiyoloji, iç hastalıkları, aile hekimliği ve acil tıp hekimliği anabilim dalları asistanları ve uzmanları için önemli bir Türkçe kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

Kitabın redaksiyon aşamasındaki değerli katkıları nedeniyle asistanlarımız başta Dr. Berat Engin olmak üzere, Dr. Mehmet Aydoğan, Dr. Elif Ayduk, Dr. Erdem Çevik, Dr. İlyas Kavak, Dr. Merve Kumrular, Dr. Hüseyin Orta, Dr. Mehmet Rasih Sonsöz, Dr. Mücahit Taşdemir Dr. Zeynep Gizem Topçak, Dr. Mustafa Yılmaz, Dr. Aslı Tunçözgür; ayrıca Dr. Ece Melis Adalet’e teşekkür ederim.

İstanbul Tıp Kitabevleri sahibi Sayın İsmail Şahin; bitmez-tükenmez tashihlerimizi ile değişiklik önerilerimizi sabırla gerçekleştiren ve bir mesleğin nasıl kusursuz icra edileceğini gösteren grafiker ve yayın evinin bölge müdürü Sayın Tuğçe Albayrak’a teşekkürlerimi sunarım.

Kitabımızın sevgili öğrencilerimize ve tüm hekimlere yararlı olmasını dilerim.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786057607010
Basım Yılı 2019
Baskı sayısı 1445
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Kamil Adalet

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 520,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: KLİNİK KARDİYOLOJİ Tanı ve Tedavi, İstanbul Tıp Kitabevleri, 9786057607010, Kamil Adalet, klinik kardiyoloji, kardiyoloji, kardiyoloji tanı ve tedavi, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları