Biyoloji Laboratuvarı Araştırma Kılavuzu

Biyoloji Laboratuvarı Araştırma Kılavuzu

Biyoloji Laboratuvarı Araştırma Kılavuzu Laboratuvar Amaçları

Bu laboratuvar konusunu tamamladıktan sonra, aşağıdaki işleri yapabilmeniz gerekir:

1. Bilimsel araştırma boyunca cevaplanabilen soruları belirler ve tanımlar.

2. Hipotez tanımlar ve iyi bir bilimsel hipotezi neyin karakterize edeceğini açıklar.

3. Bir bilimsel deneyin ögelerini tanımlar ve açıklar.

4. Bir bilimsel araştırma için hipotezler geliştirir ve tahminler yapar.

5. Hipotezi test etmek için bir deney tasarlar ve yürütür.

6. Tablolarda ve grafiklerde sonuçları özetler ve gösterir.

7. Sonuçları tartışır ve deneyleri kritik eder

8. Sonuçları yorumlar ve bildirir.

Giriş

Biyoloji, yaşamın çalışılmasıdır. Biyoloji konusunda çalışan bilim insanları araştırmacılar, öğretmenler ve öğrenciler canlı sistemleri ve organizmaları gözlemlerler, soru sorarlar ve bu gözlemleri için açıklamalar ileri sürerler. Bilimsel araştırma, bu açıklamaları test etmenin bir yoludur. Bilim, biyolojik sistemlerin temel kurallar veya yasalar tarafından açıklanabilir ve anlaşılabilir olduklarını varsayar. Bilimsel araştırmalar, bilimsel yöntem olarak isimlendirilen bazı ortak adımları ve işlemleri paylaşır. Tüm bilim insanları, bu işlemleri çok sıkı bir biçimde takip etmez; fakat bu adımların her biri ekseriyetle mevcuttur. Bilim, soru sormayı, gözlemler yapmayı, açıklayıcı hipotezler geliştirmeyi ve bu hipotezleri test etmeyi içeren yaratıcı bir insan çabasıdır. Bilim insanları, kendi alanlarındaki araştırmaları yakından irdelerler ve her bilim insanı çalışmasını bilimsel toplantılarda veya profesyonel yayınlarda sunar; bu yayınlar, biyolojik olayların bilimsel açıklanmasını destekleyen deneylerden ve gözlemlerden elde edilen bulguları ortaya koyar.

LABORATUVAR KONUSU; Bilimsel Araştırma

Bu laboratuvar konusunda, siz sadece bilim insanlarının yaşayan dünya hakkında genellikle sordukları ve yanıtladıkları soruları içeren süreçleri gözden geçirmeyeceksiniz; aynı zamanda bilimsel araştırmaları yürütme ve kritik etme becerilerini de geliştireceksiniz. Bilim insanları gibi, bu laboratuvarda ve diğerlerinde yer alan araştırma ekiplerinde çalışacaksınız, sorular sorup problemleri çözerek işbirliği yapacaksınız. Bu laboratuvar kitabı boyunca, bilim insanlarının yöntemlerini kullanarak, sorular sorarak, açıklamalar önererek, deneyler tasarlayarak, sonuçlar tahmin ederek, verileri toplayarak ve analiz ederek, hipotezlerinizin ışığı altında sonuçlarınızı yorumlayarak biyolojiyi inceleyeceksiniz.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786052822852
Basım Yılı 2019
Baskı sayısı 9
Sayfa Sayısı 848
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Judith Gles Morgan, M. Eloise Brown Carter
Çeviri Ertunç Gündüz
Ebat (cm) 21*27 karton kapak

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • İnceleme: 170
  • Marka: Palme Yayınevi
  • Ürün Kodu: 9786052822852
  • Stok Durumu: 10
  • 68,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Biyoloji Laboratuvarı Araştırma Kılavuzu, Palme Yayınevi, 9786052822852, Judıth Gıles Morgan, M. Eloıse Brown Carter, Ertunç Gündüz, sağlık, tıp, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel, izmir nobel, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel,