Hemşirelik ve Ebelik İçin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Hemşirelik ve Ebelik İçin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Mesleğe başladığımız dönemler oldukça kısıtlı hatta Türkçe yazılmış kaynağın olmadığı, sadece yurtdışından gelmiş birkaç kitabın bulunduğu yıllardı. Çünkü O dönemlerde lisans düzeyinde sadece üç hemşirelik yüksekokulu vardı ve henüz ebelikte lisans eğitimi yoktu.


 


Aradan geçen yıllar içinde ebelikte lisans eğitimine geçilmesi, hemşirelikte lisans ve lisansüstü programlardaki hızlı artışlarla olduça önemli sayıda akademisyenin yetişmiş olmasıyla son on yılda bilimsel bilgi alanımıza her yıl çeşitli eserlerin üretildiğini görmek bizleri oldukça mutlu etmektedir.


 


Uzun yıllara dayanan kadın sağlığı ve doğum alanındaki deneyimlerimizle oluşturduğumuz bu kaynakla bizde hemşirelik ve ebelik bilimsel bilgi havuzunu biraz daha zenginleştirmek istedik.


 


Özellikle lisans eğitiminde olmak üzere lisansüstü çalışmalarda da kullanılabilecek olan kitabımızın, müfredat programına uyumlu olmasına, mevcut kaynaklarda olmayan bazı bölümlerin eklenmesine, bazı bölümlerde kanıt temelli uygulamalara yer verilmesine özen gösterdik.


 


Ülkemizin farklı birçok üniversitesinden Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinde çalışan meslektaşlarımızın katkılarıyla, öz bilgilere yer vererek, olabildiğince kolay anlaşılır bir kaynak oluşturmaya çaba gösterdik.


 


Bölüm yazarlığı olarak katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca eserin kısa sürede basımını gerçekleştiren başta Sayın Yasin Dilmen olmak üzere Akademisyen Tıp Kitabevi tüm çalışanlarına şükranlarımızı sunuyorum.


 


Öğrencilerimize ve meslektaşlarımıza her ihtiyaç duyduklarında yararlanabilecekleri bir başvuru kaynağı olması dileklerimle..


 


Prof. Dr. Hediye ARSLAN ÖZKAN


 


İçindekiler


 


Bölüm 1


Kadın Sağlığına Giriş


Bölüm 2


Üreme Organları Anatomisi ve Fizyolojisi


Bölüm 3


Cinsel Sağlık


Bölüm 4


Aile Planlaması Yöntemleri


Bölüm 5


İnfertilite


Bölüm 6


Gebelik Fizyolojisi


Bölüm 7


Doğum Öncesi Bakım ve Fetal Sağlığın Değerlendirilmesi


Bölüm 8


Gebelikte Riskli Durumlar


Bölüm 9


Doğum Süreci


Bölüm 10


Doğum Ağrısı ve Yönetimi


Bölüm 11


Riskli Doğum Eylemi ve Doğum Eylemindeki Girişimler


Bölüm 12


Doğum Sonu Dönem


Bölüm 13


Doğum Sonu Dönem Riskli Durumlar


Bölüm 14


Jinekolojide Tanı ve Tedavi


Bölüm 15


Üreme Sistemi Enfeksiyonları ve Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar


Bölüm 16


Üreme Organları Fonksiyon Bozuklukları


Bölüm 17


Üreme Organlarının Yapısal Bozuklukları


Bölüm 18


Üreme Organları Tümörleri


Bölüm 19


Klimakterium ve Menopoz


Bölüm 20


Kadın Sağlığı ve Doğumda Tamamlayıcı Tıp ve Destekleyici Bakım Uygulamalarının Kullanımı

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786052581414
Basım Yılı 2019
Baskı sayısı 1
Sayfa Sayısı 804
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Prof. Dr. Hediye ARSLAN ÖZKAN

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 80,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Hemşirelik ve Ebelik İçin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Akademisyen Kitabevi, 9786052581414, Prof. Dr. Hediye ARSLAN ÖZKAN, hemşirelik, Hemşirelik ve Ebelik, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Ebelik İçin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Hemşirelik İçin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Sağlığı, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları