Pediatrik Kardiyak Anestezi El Kitabı

Pediatrik Kardiyak Anestezi El Kitabı

Pediatrik Kardiyak Anestezi El Kitabı

Çeviri Önsözü

Pediatrik konjenital kalp hastalığı bulunan olgularda tanı ve tedavi olanaklarının artması ile birlikte bu olgulara uygun ve zamanında müdahale edilmekte ve bu hastaların yaşam şansı yükselmektedir. Pediatrik kardiyoloji ve pediatrik kalp damar cerrahinin uzmanlık yan dalı olarak kabul edilmesiyle ülkemizde pediatrik kardiyak girişimlerin uygulanabildiği merkezlerin sayısı artmıştır. Pediatrik kalp cerrahi olgularda anestezi yönetimi konusunda anestezi asistanlarının ve uzmanlarının yararlanabileceği Türkçe kaynak sayısı sınırlıdır. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak oldukça zor ve riskli bu olguların anestezi yönetiminde kaynak olarak basit, pratik ve zorunlu temel bilgileri içeren bu el kitabının Türkçe çevirisinin ülkemiz anestezi uzmanlarına katkısının olacağını düşündük. Bu kaynak kitap pediatrik kardiyoloji invaziv girişimleri, kalp damar cerrahi operasyonları, kalp transplantasyonu olgularında anestezi yaklaşımlarını sade bir dille anlatmaktadır. Ayrıca konjenital kalp hastalığı bulunan olgular için non-kardiyak cerrahi gereken durumlarda anestezi yönetiminde faydalı birçok bilgiyi içermektedir. Çeviri sırasında oldukça yararlandığımız bu kitabın pediatrik kalp cerrahi uygulamaları konusunda bir açığı kapatacağını ümit ediyoruz. Özveriyle, gecesini gündüzüne katarak bir ekip ruhuyla bu çevirinin gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Prof. Dr. Aslı Dönmez hocamıza ve tüm çevirmen hekimlerimize teşekkürü borç biliriz.

Uz. Dr. Nilgün Şahin - Uz. Dr. Cihan Döğer

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215626
Basım Yılı 2018
Baskı sayısı 1.baskı
Sayfa Sayısı 269
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Viviane G. Nasr (Author),‎ James A. DiNardo (Author)
Çeviri Uzm. Dr. Nilgün Şahin. - Uzm. Dr. Cihan Döğer
Ebat (cm) 16*24 karton kapak renkli kuşe
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 70,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Pediatrik Kardiyak Anestezi El Kitabı, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786059215626, Viviane G. Nasr, ‎ James A. DiNardo, Uzm.Dr.Nilgün Şahin. Uzm.Dr.Cihan Döğer, Pediatrik Kardiyak Anestez, Kardiyak Anestez, anestezi kitapları, ağrı kitapları, anestezi ve ağrı, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları