Sistemlere İlişkin Laboratuvar Tetkikleri ve Tanı Yöntemleri

Sistemlere İlişkin Laboratuvar Tetkikleri  ve Tanı Yöntemleri
ÖNSÖZ
Bu eseri hazırlamamı sağlayan temel unsurlardan en önemlisi mesleki hayatımda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte laboratuvar tetkikleri ve tanı yöntemlerine yönelik bilginin öneminin daha da yakından hissettiğimin olmasıdır.
Hastalıkların tanısında fizik muayene sonrası değerlendirmeye alınan laboratuvar tetkikleri ve tanı yöntemleri hastalıkların tanısında, hastalıkların seyrinin belirlenmesinde ve tedavi yöntemlerin başarılı olup olmamasında önemli yer kapsamaktadırlar. Laboratuvar tetkikleri ve tanı yöntemleri kitabımız herhangi bir hastalığın tanımlanmasında doğrudan kapsamlı bilgilerin yanında konun ile ilgili çalışma isteği ve heyecanı sağlamaktadır. Bu kitap tedavi yöntemlerini kapsamamaktadır ancak vücut sistemlerine yönelik laboratuvar tetkikleri ve tanı yöntemleri hakkında kapsamlı bilgileri içermektedir. Kitabın yazımındaki temel amaç hekimler, hemşireler, ebeler ve diyetisyenlerin yanında eğitim alan tıp, hemşirelik, ebelik, beslenme-diyetetik ve diğer sağlık bölümleri öğrencileri için kapsamlı bir bilgi kaynağı oluşturulmasıdır. Temel bir bakış açısını sağlamanın yanında anlaşılması ve yorumlanması kolaylık açısından her sistemin anatomi ve fizyoloji bilgilerin yanında yapılan laboratuvar tetkikler ve tanı yöntemleri verilmiştir. Ayrıca tetkikler ve tanı yöntemleri öncesi hasta hazırlığın ve işlem esnası ve sonrası yapılması gereken hususlara da yer verilmiştir. Böylece yeterli hasta hazırlığın yanında doğru ve güvenli bir şekilde sürecin ilerlemesi sağlanıyor olmaktadır.
Kitabın sistematik bir şekilde ilerlemesinin yanında bazı bölümler fotoğraflar ve örneklerle zenginleştirilmiştir.
Bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde, öğrencilik hayatımda değerli bilgilerini paylaşan, kullandığı her kelimenin hayatıma kattığı önemini asla unutmayacağım saygıdeğer hocalarım Prof. Dr. Meryem Yavuz Van Giersbergen (Türkiye), Yrd. Doç. Dr. Mohammad Reza Heidari (İran) ve Akbar Bayat’a (Kanada) sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
                                                          Yrd. Doç. Dr. HOSSEIN ASGARPOUR
Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215527
Basım Yılı 2018
Baskı sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 438
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Yrd. Doç. Dr. HOSSEIN ASGARPOUR
Ebat (cm) 16*24 karton kapak renkli 1. hamur
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 60,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Sistemlere İlişkin Laboratuvar Tetkikleri ve Tanı Yöntemleri, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, Sistemlere İlişkin Laboratuvar Tetkikleri, Sistemlere İlişkin Laboratuvar Tetkikleri Tanı Yöntemleri, Yrd. Doç. Dr. HOSSEIN ASGARPOUR, laboratuvar kitapları, 9786059215527, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları