Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri

Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri

Psikiyatri Hemşireliği, son yıllarda tüm dünyada ve Türkiye’de ciddi bir ivme kazanmış, çok sayıda uzman yetiştirilmiş ve yetiştirmeye de devam edilmekte olan bir uzmanlık alanıdır. Bu alanda klinik uygulamalara ve hasta bakımının kalitesinin artmasına da önemli ölçüde katkı verilmektedir. Uygulamalara temel oluşturacak bilimsel bilginin, güncel teorik bilgiyi destekleyecek kanıta dayalı uygulama örnekleri ile güçlendirilmiş olması gerekir. Bu donanıma sahip olduğunu düşündüğümüz, dünyada yaygın biçimde kullanılan Mary Townsend’ın ‘‘Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri: Kanıta Dayalı Uygulama ve Bakım Kavramları’’ kitabı, hemşirelik uygulamalarının yanı sıra, özellikle psikiyatrik bozuklukların biyolojik boyutuna da ağırlık vermesi bakımından psikiyatri hemşireliği alanında kullanılan diğer değerli kitaplardan farklılık göstermektedir. Lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri ve klinik uygulamalara rehber olabileceği düşüncesi ile DSM-5 sınıflamasını da içeren bu güncel eseri Türkçeye çevrilerek alana kazandırdığımız için mutluyuz. Editörler olarak kitabın dilimize çevrilmesinde emeği geçen kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür eder; alanda çalışan hemşirelere ve öğrencilere yararlı olmasını dileriz. 

Kitap Detay Bilgileri
Basım Yılı2016
Baskı sayısı6. Basım
Kitab diliTürkçe
Sayfa Sayısı932
Yazar(lar)Doç.Dr.Celale Tangül ÖZCAN,Doç.Dr.Nermin GÜRHAN

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 75,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri, Akademisyen Kitabevi, Doç. Dr. Celale Tangül ÖZCAN, Doç. Dr. Nermin GÜRHAN, Mary C. Townsend, 9786059942416, Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri, Ruh Sağlığı Hemşireliğinin Temelleri, hemşirelik kitapları, psikiyatri kitapları, psikoloji kitapları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları