Göğüs Hastalıklarında Girişimler

Göğüs Hastalıklarında Girişimler

Girişimsel Akciğer Hastalıkları tüm akciğer girişimlerinin tüm alanlarını, akciğer hastalıklarının tanı ve tedavisi için kullanılan tüm minimal girişimsel yöntemleri kapsayan önemli bir kaynaktır. Bu kitap akciğer kanserinin tanısından kişiselleştirilmiş tedavisine dek bir çok yönteme ayrılmış bölümlerle konuları anlatmaktadır. Aynı zamanda KOAH ve astım gibi sıklıkla görülen benign durumların da bronkoskopik tedavi yöntemlerini kapsamaktadır. Burada tanımlanan teknikler: lazer tedavisi, argon plazma koagülasyon tedavisi, kriyoterapi, brakiterapi, plevral drenaj sistemleri uygulaması, endoskopik amfizem tedavisi, hava yoluna stent yerleştirilmesi ve astımda kullanılan termoplastidir. Tanısal işlemler ise: medikal torakoskopi, fleksible ve rijit bronkoskopi, EBUS, elektromanyetik navigasyondur; ayrıca akciğer kanserinin kişiselleştirilmiş tedavisi ve diğer benign akciğer durumlarından da bahsedilmiştir. Bölümler konusunda uzman kişiler ve şimdilerde altın standart kabul edilen teknikleri geliştiren kişilerce bizzat yazılmıştır. Tüm konular hakkında kanıta dayalı gözden geçirmeler ve endikasyonların yanında işlemlerin kontrendikasyonları da tartışılmıştır. Girişimsel Akciğer Hastalıkları kitabı tüm göğüs hastalıkları uzmanları, endoskopistler, torasik onkologlar, göğüs cerrahları, anestezistler yoğun bakımcılar ve tüm bu hekimlerin takım arkadaşları için yazılmıştır. 

Kitap Detay Bilgileri
Basım Yılı 2014
Sayfa Sayısı 510
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Doç. Dr. Levent Dalar

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 105,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Göğüs Hastalıklarında Girişimler, ankara nobel tıp, ankara nobel tıp Göğüs Hastalıklarında Girişimler, sağlık, tıp, göğüs hastalıkları, Levent Dalar, Levent Dalar Göğüs Hastalıklarında Girişimler, ankara nobel tıp göğüs hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları