SIĞIRLARIN İÇ HASTALIKLARI. Semptomdan Tanıya, Tanıdan Sağaltıma Genişletilmiş 3. Baskı

SIĞIRLARIN İÇ HASTALIKLARI. Semptomdan Tanıya, Tanıdan Sağaltıma Genişletilmiş 3. Baskı

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kırmızı etin ve sütün sağlandığı başlıca hayvan türü sığırlardır. Bu nedenle sığırcılık hayvan yetiştiriciliğinin ana unsurudur. Buna bağlı olarak ta sığır sağlığı önemli yer tutmakta ve veteriner hekimlerin en büyük uğraş alanını oluşturmaktadır.

Pratiğe yönelik olarak ilk baskısı 1997 ve ikinci baskısı 2010 yılı olan bu kitaba hem sahada çalışan meslektaşlarımızın hem de öğrencilerimizin yoğun ilgisi olmuştur. Yaklaşık bir yıl kadar önce baskısı tükenen kitabın mevcut hali ile çoğaltılması yapılmamıştır. Günümüzde bilginin hızla geliştiği ve birçok yeniliğin mesleğimizin bu alanında da çok fazla olduğu dikkate alınarak kitap yaklaşık 100 sayfa geliştirilerek tümüyle güncelleştirilmiştir. Kitabın yeni baskısında yeni hastalıklara ve konulara yer verilmiş, birçok hastalık daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Ayrıca hastalıklarla ilgili fotoğraflar ilgili konunun içinde sunularak bütünlük oluşturmasına özen gösterilmiştir.

I Sığır pratiğinde çalışan meslektaşlarımız önceki yıllara göre yeni hastalıklarla ve bazı hastalıklarla daha çok karşılaşmaktadırlar. Klinik tedavi hekimliğin yanında koruyucu hekimlik daha önem kazanmıştır. Dolayısıyla kitabın bu baskısında özellikle enfeksiyon hastalıkların koruma bölümlerine daha geniş yer ayrılmıştır. Diğer yandan kitabın ilk baskısında daha pratik ve kısa bilgiler bulunurken, artan gereksinim doğrultusunda bu alanda bir başvuru kitabı olabilmesi için konular genişletilmiş ve hastalıkların daha iyi anlaşılabilmesi için birçoğunun patogenezine yer verilmiştir. Bazı hastalıklarla ilgili fotoğraf desteği aldığım meslektaşlarıma teşekkür ederim.Birçok kez yapılan kontrollerden sonra gözden kaçabilecek yazım hatalarını anlayışla karşılayacağınızı umarım.

Kitabın tüm meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve ülkemiz sığırcılığına yararlı olmasını dilerim.

                                                                                                                                                                                                                                    Saygılarımla Prof. Dr. Hasan Batmaz

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9789759458522
Basım Yılı2016
Baskı sayısı3
Sayfa Sayısı536
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Hasan BATMAZ
Ebat (cm)17,5*25 cilt kapak renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 90,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: veteriner, SIĞIRLARIN İÇ HASTALIKLARI, ankara nobel kitabevi, hasan batmaz kitapları, veterinerlik kitapları, hasan batmaz sığırların iç hastalıkları, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent kitabevi, istanbul nobel kitabevleri, 9789759458522