Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu

Stokta var Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu

Kedi ve Köpekler kadar, kemirgenler, tavşanlar ve gelinciklerde de nekropsi yapabilmenin pratik yollarını açıklamaktadır. Araç ve gereçler, örnek toplama ve nekropsi raporu hazırlamanın uygulamalı rehberliğini açıklayan kitap, köpekler, kediler ve küçük memelilerde ölüm sonrası muayenesi için adım adım işlemleri de sunmaktadır. Metni destekleyen 200’den fazla resim, bu kitabı veteriner kliniği, hayvan barınağı, araştırma laboratuvarı ve sahada nekropsi yapmak için pratik bir kaynak haline getirmektedir. 

Kitap temel nekropsi işlemi için öğretici ve hazırlayıcı bilgi sunumunun yanı sıra, her organ sistemi için anatomi ve diseksiyon teknikleri ile ek testler için dokuların tpolanması ve sunulması hakkındaki bilgilere de yer vermektedir. Barınak veteriner herimleri, kamu veteriner hekimleri, veteriner patologlar ve patoloji doktora öğrencileri, araştırmacılar ve küçük hayvan pratisyenleri için temel bir kaynaktır.


Kitabın Temel Özellikleri :

• Köpekler, kediler ve küçük memeliler de nekropsi yapmanın bütün pratik özellikleri ile sonuçlarının yorumlanması için rehberlik sağlar.

• Nekropsi tekniklerini ve bulgularını göstermek için 200’den fazla tam renkli görüntü sunar.

• Nekropsi süreci ve numunelerin toplanması için gereken bütün adımları tek tek açıklar.

• Her organ sistemi için kısa bir anatomi bilgisi, diseksiyon yöntemi açıklaması ile sık rastlanan artefekt ve postmorterm değişiklikler listesini verir.

• Hayvan barınakları, veteriner klinikleri, araştırma laboratuvarları ve saha dahil olmak üzere herhangi bir ortamda nekropsi yapılması sırasında veteriner hekimlerine yardımcı olur.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786053354185
Basım Yılı11/2018
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı1 Cilt / 228 Sayfa
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörMcDonough, Southard, Prof. Dr. M. Müfit Kahraman

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 70,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Kedi, Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu, Nobel Tıp Kitabevleri, 9786053354185, McDonough, Southard, M. Müfit Kahraman, Veteriner Hekimlik, veterinerlik, veteriner