Gıdalarda Renk

150 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 15 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Renk, gıdaların tercih edilebilirlik, kalite ve tazelik gibi özelliklerini yansıtmasında çok önemli bir parametredir. Gıdalarda bulunan renk pigmentleri sayesinde bizler gıdaların gerçek rengini görmekteyiz. Bununla birlikte gıdaların rengi, tarladan sofraya kadar tüm süreçlerde çeşitli reaksiyonlar ve etkenler nedeniyle küçük veya büyük değişikliklere uğramaktadır. Gıdaların rengindeki değişiklikler, duyusal ve enstrümental olarak birçok analiz tekniği ile test edilebilmektedir. Endüstriyel gıdaların rengini korumak için koruyucular kullanıldığı gibi doğal ve yapay renklendiriciler de kullanılmaktadır.

    Bu kitap dokuz bölümden oluşmakta olup, bölümler gıdalarda rengin önemi, endüstriyel gıdalarda kullanılan renklendiriciler, gıdalardaki renk pigmentleri ve renk kimyası, gıdaların renk analizinde kullanılan analiz yöntemleri, et, süt, meyve-sebze, tahıl, bitkisel yağ ve özel gıdalardaki renklerin oluşum ve değişim mekanizmaları şeklinde sıralanmaktadır. Kitap, gıdalardaki renk unsurunun tek kaynakta toplanması sayesinde gıda mühendisliği, gastronomi ve ilgili kişilerin bu bilgilere daha kolay ulaşmalarını hedeflemektedir.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0