Geçmişten Günümüze Bitkilerdeki Şifa

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Yaratıldığından beri insanlar beslenme ve sağlık sorunlarını çözmek için öncelikli olarak ilk başvurdukları kaynak bitkiler olmuştur. Günümüzde ve gelecekte de bitkiler her zaman insanların ilgi odağı olacaktır.

    Tarihi süreç içinde, antik çağlardan itibaren hekimler çevrelerindeki bitkileri tanımaya çalışmışlar ve tedavide yararlanma yollarına gitmişlerdir. Bunlardan en bilinenler arasında Dioscorides'i, Galen'i, daha sonra İslam Dünyasında yetişmiş önemli hekimlerden İbn Sinâ ve İbn Baytar'ı sayabiliriz. Bu çalışmaların yüzyıllar süren etkinliğini göz önünde bulundurarak kitabımda bu değerli bilgilere yer verdim.

    Kitabı rahat ve kolay kullanabilmeniz için de;

• Bitkilerin Türkçe ve Latince isimlerinin yanına yöresel isimlerini yazdım,

• 3 farklı dizin oluşturarak bilgiye kolay ulaşmanızı sağladım,

• Kitaptaki ilaç formüllerinin miktarlarını günümüzdeki ölçü birimlerine dönüştürdüm,

• Kullanmamanız gereken tehlikeli ve yasaklı bitkilere koyu puntolarla uyarı notları koydum,

• Birçok ilacın formülünde kullanılan şarap, cin gibi içecek isimlerini özüne ters düşmemek için aynen notlarıma yazdım.

    Sonuç olarak uzun zamandır ilgilendiğim bitkilerin medikal özellikleri ile ilgili topladığım bilgileri ve çalışmalarımı bir araya getirerek bu kitabı hazırladım. Kitabın hazırlanmasında beni yüreklendiren, çok değerli bilgiler içeren kendi kitapları ve kaynak kitaplar ile destek veren Sayın Prof. Dr. Esin Kâhya hocama saygı ve sevgi ile teşekkür ediyorum.

    Ayrıca kitabın hazırlanmasında, düzeltmelerinde çok emek harcayan çok sevdiğim Sayın Nevin Kâhya ablama da teşekkür ve sevgilerimi sunarım. Ayrıca çalışmalarım sırasında bana çok yardımcı olan ve zaman ayırarak kitaptaki bitkileri resimlendiren sevgili eşim Tuncay Kalyon’a sonsuz sevgi ve teşekkürler. Kitabımın hazırlanmasında teknik olarak büyük bir titizlikle bana yardımcı olan, kitabımın tasarımını yapan, samimi ve güvenilir bir arkadaş olan Ahmet Akay’a teşekkürlerimi sunarım.

    Kitabı günümüzde çeşitli tedavilerde kullanılan bitkilerin daha bilinçli kullanılması adına büyük bir titizlik ve sevgiyle hazırladım. İhtiyacı olan herkese şifa dağıtması dileğiyle.

Yükleniyor...
0