Farmakoloji Ders Notları

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 8.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Bir sınavın zorluğu ya da kolaylığı bilindiği üzere sadece sınav sorularına bağlı değil aynı zamanda sınava çalışana da bağlıdır. Sınava çalışırken de hangi kitaptan çalışılacağı ve kaç kez tekrar edilmesi gerektiği gibi sorunlar başlamaktadır. İdeal bir kitap sık tekrar edilebilecek bir boyutta olmalı ve görsel hafızayı da destekleyecek tablo ve şekiller içermelidir diye düşünmekteyim.

    Perifer üniversitelerde çalışmanın bazı dezavantajları olmakla beraber; ders yükü ağırlığı ve tüm Farmakoloji derslerini tekrar tekrar farklı fakültelerde ve farklı öğrenci topluluklarına anlatma zorunluluğu, zaman içerisinde önemli bir tecrübe oluşturmakta olup; sadece bir alana spesifik ders anlatan birisine göre kitap yazımında önemli bir avantaj sağlamaktadır. Uzun yıllardır İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve Diş Hekimliği Fakültesinde ders anlatan ve özellikle TUS, DUS ve EUS soru mantığını ve soruların çıktığı konuları ve hatta yıllara göre dağılımını yakından takip eden birisi olarak bu kitabı hazırlarken pek çok kaynaktan süzülmüş ve özelleştirilmiş güncel bilgileri, şekil ve tabloları kullanmaya gayret gösterdim.

    Hazırlamış olduğum bu kitabın piyasada bulunan pek çok ders notu ya da sınav hazırlık kitaplarından en önemli farkı TUS, DUS ve EUS gibi sınavların yanında komite sınavlarına hazırlanırken de büyük kolaylık sağlayacak olmasıdır. Dolayısı ile öğrencilerimizde çoğu zaman şahit olduğumuz TUS, DUS ve EUS kitabı mı yoksa komite için ayrı bir kitap mı almalıyım çelişkisini de kaldıracaktır diye düşünmekteyim. Bununla beraber hazırlanılan sınavlar için mutlaka soru kitapları ile de takviye yapılması gerektiği bir gerçektir.

Yükleniyor...
0