Diyet El Kitabı

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

     Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetinin önemli ögelerinden biri de beslenme eğitimidir. Bireyin, kendi yaşam şekline uygun diyetin nasıl olması gerektiğini, hastalıkların oluşmasında beslenme ile ilgili etmenlerin neler olduğunu, hastalık anında diyetinde yapması gerekli değişiklikler ile besinlerin hazırlanması ve pişirilmesinde uyulacak kuralları bilmesi ve doğru uygulamalar yapabilmesi beslenme eğitimiyle sağlanabilir. Böylece, önerilen diyetin daha etkin olarak uygulanması ve tedaviden gerekli yararın sağlanması gerçekleşir.

     Ülkemizde, beslenme ve diyetetik konularında gerek hekim, hemşire ve diyetisyen gibi sağlık personelinin mesleki uygulamalarında, gerekse halkın bu konularda bilinçlenmesinde yardımcı olabilecek bilimsel yayınlar oldukça azdır. Gazete ve dergilerde yer alan bazı diyet önerileri ise, halkı, yanlış uygulamalara yöneltecek niteliktedir.

     Bu kitapta, çeşitli hastalıkların oluşmasında beslenmenin rolü ve hastalık anında diğer tedavilere uygun olarak diyetin düzenlenmesi konularında genel ilkelere ve pratik bilgilere yer verilmiştir. Kitabın bu baskısının hazırlanmasında, beslenme biliminde ve diyetetik uygulamalarındaki son gelişmeler ışığında konular baştan sona yenilenmiştir.

Yazarın Diğer Kitapları
Yükleniyor...
0