Ağız Diş ve Çene Radyolojisi

Ağız Diş ve Çene Radyolojisi

Görüntüleme yöntemlerinde yaşanan yenilikler ve bunların dişhekimliğine yansımaları sonucunda, dişhekimliği radyolojisi son yıllarda büyük gelişmeler gösterdi.

Dişhekimliği radyolojisindeki bu gelişme ve yenilikler süreli yayınlarla takip edilmektedir. Bu değişim ve gelişmelere ek olarak öğrencilerimize klasik bilgilerin de verilmesi gerekir.

Bu kitap, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi uzmanlık ve doktora öğrencileri ile dişhekimliği eğitimi alan öğrencilerimize dişhekimliği radyolojisindeki temel bilgileri vermek amacı ile hazırlandı.

Kitapta yer alan konular, anabilim dalı öğretim üyeleri tarafından fakültemizde Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi dersinde anlatılan konuları içermektedir.

Kitap hazırlanırken, 2001 yılında Doç. Dr. A. Berhan YILMAZ ve Yrd. Doç. Dr. H. Murat AKGUL'le birlikte çıkardığımız "Radyolojide Temel Kavramlar ve Radyodiagnostik" kitabı ile 2006 yılında Doç. Dr. H. Murat AKGÜL ve Yrd. Doç. Dr. Saadettin DAGISTANTa çıkardığımız "Dişhekimliği Radyolojisi'' kitapları temel kaynak olarak alındı.

Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretim üyesi arkadaşlarıma, resimlerin çekimini yapan Doç. Dr. M. Akif SÜMBÜLLÜ ve şekillerin çizimini gerçekleştiren Doç. Dr. Taner ARABACI'ya ayrıca çene ve yüz travmaları konusundaki çalışmalarından faydalandığım Prof. Dr. Metin GÜNGÖRMÜŞ'e teşekkür ederim.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786053350804
Basım Yılı11/2014
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı1 adet ciltli / 594 sayfa
Kitap DiliTürkçe
Yazar Editör Prof. Dr. Abubekir Harorlı

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 175,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Abubekir Harorlı, Nobel Tıp Kitabevleri, 9786053350804, radyoloji, radyoloji kitapları, ağız, diş, çene, dental, dentist