Casarett and Doull's Toksikolojinin Temelleri

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 8.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

    Toksikolojinin temelleri kitabı Casarett & Doull’s Toxicology: The Basic Science Of Poisons kitabının sekizinci baskısında detaylı olarak bahsedilmiş olan temel konuları içermektedir. Casarett & Doull’s Toxicology: The Asic Sciencee Of Poisons kitabının yazarlarının hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz toksikolojinin temelleri kitabındaki konular ve bölümle bu temel üzerine yazılmıştır.

    Toksikolojinin temelleri kısaca çok geniş olan toksikoloji biliminin bir özeti halindedir, aynı zamanda toksikanın belirli organlara ve sistemlere olan etkisini açıklayabilmek için anatomi, fizyoloji ve biyokimyanın önemli konularında da bahsetmektedir. Bu kitabın toksikoloji ile lisans ve lisansüstü seviyelerinde ilgilenen herkese ve diğer disiplinlerden kişilere de faydalı olacağına inanmaktayız, bu sayede toksikolojinin temel kavram ve ilkeleri daha da güçlenecektir. 

    Bu kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Bunlar;

1. Toksikolojinin Genel İlkeleri,

2. Toksikanların Yer Değiştirmesi,

3. Organlara Yönelik Olmayan Toksisite,

4. Hedef Organ Toksisitesi,

5. Toksik Etkenler,

6. Çevresel Toksikoloji 

7. Toksikoloji Uygulamaları

    Her bölümün başında bölümle ilgili önemli noktalar yer almaktadır ve bölümün sonunda ise genel değerlendirme için sorular bulunmaktadır. Okuyucuların değerlendirme ve yorumlarını daha iyi olabilmek adına bekliyoruz ve son baskı ile ilgili yorumlar için teşekkür ederiz.

    Bu kitaba katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Özellikle bu kitabın yazım aşamasında sevgileri, sabırları ve destekleri için ailelerimize çok içten teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Richard J. Batka ve Alyssa Shariro’ya bu kitabın yazım aşamasındaki yardımları için teşekkür ederiz. McGraw-Hill çalışanlarına beceriklilikleri, yol göstericilikleri ve yardımları için teşekkür ederiz. Son olarak öğretme aşkını bize aşıladıkları için ve bize öğrettikleri için sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

    Curtis D. Klaassen, John B. Watkins III

Yükleniyor...
0