Anestezide İnovatif Teknolojiler

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Yeniliklerin yayılması kuramı; yeni fikirlerin, yaşam tarzlarının ve teknolojilerin nasıl yayıldığını açıklamaya çalışan bir kuramdır. Kuram belli bir zaman serisi üzerinden insanları yenilikler ile kurduğu ilişki içerisinde yenilikleri benimseme kriterine göre sınıflandırmaktadır. Everett Rogers’ın 1962 yılında ‘Yeniliklerin Yayılımı’ (Diffusion of Innovation) başlıklı çalışmayı yayınlaması ile akademik hayata girmiştir.

Yeniliğin yayılması bir süreçtir. İçinde bulunduğumuz COVID-19 Pandemisi, getirdiği pek çok zorluğun ve acının yanı sıra birçok yeniliğin yayılımını ve kullanım sürecini de arttırmıştır. Bu disiplinler içerisinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bilim Dalı önemini korumaktadır. Anestezi hekimlerinin “Yoğun Bakım Bilimi” ile özdeşleştiği ve pandeminin bu bilim dalının önemini vurguladığı bu günlerde, Anestezi ve Yoğun Bakım alanındaki inovatif teknolojileri ve kullanım alanlarını irdelemek istedim. Katkıda bulunan tüm yazarlara teşekkür ederim.

Bir yeniliğin yayılımındaki başarı, onun %100 kabulüne bağlıdır. Yenilikleri kabul etmeye açık olan ve bu değerli kitabı okuyan tüm meslektaşlarıma da ayrıca teşekkürü borç bilirim.

Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0