Anestezi Seti 3'lü Anestezi Eğitiminin Anahtarı, Anestezi Teknisyen Tekniker, Anestezik Farmakoloji

75 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti 10.90 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi-Cumartesi 16:00

Hafta içi ve Cumartesi günü Saat : 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir. Teknik neden ve diğer durumlarda en geç 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

ANESTEZİ 3LÜ SET

Anestezi Eğitiminin Anahtarı      Editör: Ahmet Emre Azaklı

 Anestezi Eğitiminin Anahtarı, özellikle anestezi önlisans eğitiminde anlaşılır kaynak ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanmış etkin bir temel edinme kılavuzudur. Ezber mantığından uzak, öğrenmeyi destekleyen anlatım dili sayesinde; okuyucu, tüm geniş kaynaklardan daha iyi yararlanabilme yetkinliği kazanacaktır. Anestezi öğrencileri, teknikerleri ve hatta yeni dönem anestezi asistanları için, alanında en iddialı kitaptır.

    Bu kitap, anestezi eğitiminin başlangıcında temel kavramların kolayca anlaşılmasını hedeflemektedir. Tamamı, bu süreci bizzat yaşamış bir anestezi teknikeri tarafından kaleme alınmış; yıllarca gerek klinik, gerek akademik ortamda verilen eğitim deneyimiyle birlikte amacına uygun hale getirilmeye çalışılmıştır.


Anestezi Teknisyen Tekniker Stajyer Öğrenciler için El Kitabı  Editör: Serdal Sökmen

     Anestezi öyle uzun bir yolculuktur ki; bu yolculukta her bilgi altın bir anahtar, her teknik hayat kurtaran bir manevradır. Hiçbir bilgi basit değildir, küçümsenemez. Bu yol okula atılan ilk adımla başlar ve hayat boyunca devam eder. Bu yolculuğa yeni çıkacak arkadaşların başlangıçta duyduğu korku hiçbir şey bilmediğini hissetmesidir. Okulun, stajın ve mesainin başladığı ilk günler, ilk aylar bu nedenle sancılı geçmektedir. Bu kitap; anestezi eğitiminin başındaki öğrencilerin, stajyerlerin ve yeni mezun olmuş anestezi teknikerlerinin bu kaygılarını azaltacak bilgiler içermektedir. Anestezi uygulamasına yönelik temel hazırlık prensipleri ve mesleki bilgiler, görsellerle desteklenmiş; yalın bir dille ve şahsi tecrübelerle harmanlanmıştır.


Anestezik Farmakolojide İşin Özü  Editör: Gürcan Çağrı GÜVENDİ

   Bilindiği üzere klinik anestezide farmakolojik bilgi birikiminin sağlam olması çok önemlidir. ANESTEZİK FARMAKOLOJİDE İŞİN ÖZÜ kitabının hazırlama amacı da bu bağlamda; başta anestezi programını okuyanlar, mesleğe yeni başlayacak olanlar veya yeni başlayanlara ve şuanda çalışıp da bilgilerini tazelemek isteyen anestezi tekniker / teknisyenlerine yönelik hazırlanmıştır. Bu kaynakla birlikte temel olarak bilinmesi gereken; farmakoloji ile ilgili temel kavramlar (farmakolojinin bölümleri, ilaçların elde edildiği kaynaklar, ilaçlarla tedavi şekilleri, ilaçların isimlendirilmesi, ilaçların farmasötik şekilleri gibi.), ilaçların veriliş yolları (sistemik uygulama yolları ve lokal uygulama yolları), anestezide kullanılan ilaçlar ve yardımcı ilaçlar, en sık kullanılan inhalasyon anestezikler ve intravenöz solüsyonlar, lokal anestezikler, doz hesaplaması ve ilaçların sulandırılması (dilüe etme - seyreltme), reçete bilgisi ve ilaç uygulamalarında kullanılan bazı malzemeler anlatılmıştır.

Yükleniyor...
0