Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri

Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri

Bu kitap, yaşlı bakımı eğitimi alan ve programında yaşlılık konusu bulunan eğitimi alanlarındaki bireylere yaralı olacaktır. Kitap yaşlı bakımına ilişkin temel kavramlar, yaşam bulguları, beslenme, inkontinans, kişisel bakım, ilaç kullanımı, ağrı, uyku, hareke, iletişim, yaşlı istismarı ve ihmali ile yaşlanma ve ölüm konularını ele alan 12 bölümden oluşmaktadır. Amaç, yaşlılık ve yaşlı bakımı alanına katkı sağlamaktır. Kitabın öğrenciler dışında yaşlı bakımı konusu ile ilgilenenler için bir başvuru kaynağı olmasın da özen gösterilmiştir. 

Kitap 2014 yılında görevlendirildiğim gazi üniversitesi sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu yaşlı bakımı programı kapsamında vermiş olduğum “Yaşlı Bakımı İlke Ve Esaslar I”  ve “Yaşlı Bakımı İlke Ve Esaslar II” ders notlarının genişletilmiş halidir. Bu kapsamda kitabın ortaya çıkmasındaki katılarıyla değerli hocam Prof. Dr. Velittin Kanınkara’ya Gazi Üniversite Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bahtiyar Bakır’a ve bu kitabın sizlere ulaşması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,

Farklı boyutlarıyla yaşlılık adlı kitabının 2005 yılında yayınlanması ülkemiz için bu alanda Türkçe yazılan ilk kitap olarak yaşlılık alanına önemli katkı sağladı. Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri Kitabı’mın yaşlılık alanına sağlayacağı katkıya olan inancımla. 

                                                                                                                                                          Doç. Dr. Fatma ArpacıGazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü. Ankara


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215466
Basım Yılı2017
Baskı sayısı1. Baskı
Sayfa Sayısı198
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç. Dr. Fatma Arpacı
Ebat (cm)16*24 karton kapak 1. hamur
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 35,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Yaşlı Bakımının Temel İlkeleri, Fatma Arpacı, geriatri, 9786059215466, ankara nobel tıp kitabevi, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent tıp kitabevleri, istanbul nobel kitabevleri, palyatif, hemşire, hemşirelik, evde bakım