Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 12 Çölyak Hastalığı ve Glutensiz Beslenme Tedavisi

Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar - 12 Çölyak Hastalığı ve Glutensiz Beslenme Tedavisi

Çölyak hastalığı genetik olarak yatkınlığı olan bireylerde başlıca buğdaydaki glüten ve arpa, çavdar, yulaf gibi tahıllardaki glüten benzeri diğer tahıl proteinlerine karşı kalıcı intolerans olarak gelişen proksimal ince bağırsak hastalığıdır

Çölyak hastalığında tek tedavi yöntemi yaşam boyu glütensiz diyet uygulamasıdır. Glütensiz diyeti uygulayan hastaların çoğunluğunda klinik ve histolojik bulgular düzelerek hastaların yaşam kalitesi artar; ayrıca diyete uyum bireylerde uzun dönemde oluşabilecek sağlık risklerini azaltmaktadır.

Uluslararası literatür bilgileri incelendiğinde, çölyak hastalığı ve glütensiz beslenme tedavisi ile ilgili çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Ülkemizde ise kılavuz niteliği taşıyabilecek kaynak sayısı oldukça azdır. Hazırlanan bu kılavuzun çölyak hastalığının beslenme tedavisine yönelik pratik, güvenilir ve yol gösterici bir kaynak olacağı inancını taşımaktayız.


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215244
Basım Yılı2017
Baskı sayısı1.baskı
Sayfa Sayısı96
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDoç. Dr. GAMZE AKBULUT
Ebat (cm)16*24 karton kapak renkil kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 30,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar12, 9786059215244, gamze akbulut, Çölyak Hastalığı Ve Glutensiz Beslenme Tedavisi, Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar 12, Çölyak Hastalığı, Glutensiz Beslenme Tedavisi, Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar 12, Çölyak Hastalığı Ve Glutensiz Beslenme Tedavisi, Çölyak Hastalığı Ve Glutensiz, beslenme kitapları, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları