Red Book 2018-2021 Enfeksiyon Hastalıkları

Red Book 2018-2021 Enfeksiyon Hastalıkları

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama, zamanın daha hızlı aktığı günümüzde, insan sağlığa yönelik bilgilerin ve uygulamaların da en hızlı değişim gösteren ve bilgilerin arttığı alan olarak dikkat çekmektedir. Bilgiye ulaşmanın bir bakış açısı ile çok kolaylaştığı bir dönem içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz, ancak bir başka bakış açısı ile, doğru, net ve pratik bilgiye ise bir o kadar zor ulaşılır olduğu da iddia edilebilir. Ağ içi bilgi paylaşımının kolaylaşması aynı zamanda bilgi kirliliğini ve genellikle kasıtsız olarak hatalı uygulamaları da gündeme getirebilmektedir. Red Book, Amerikan Pediatri Akademisi’nin Enfeksiyon Hastalıkları Komitesi’nin önerileri olarak yayın hayatına başlamış ve 1938’den itibaren de ana kaynaklardan birisi olmuştur. En son hazırlanmış olan 31. Baskısı’da 2018 – 2021 yılları için Amerikan Pediatri Akademisi’nin önerilerini ve yaklaşımlarını sunmaktadır. Son yıllarda düzenli olarak 3 yılda bir yayınlanmakta olan Red Book’un bir sonraki baskısı 2021 yılının Nisan ayından sonra gerçekleştirilecektir.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklamanın her yönü ile ele alındığı ve net, kesin ifadeler ile önerilerin yer aldığı Red Book bu alanda ana belirleyici durumundadır. Türkçemize kazandırılması, kendi alanlarında yetgin olan arkadaşlarımızın yoğun emeği ile gerçekleşmiş alan elinizdeki ana kaynak kitap için telif haklarının alınmasında çok büyük çaba göstererek Çocuk Sağlığı alanına büyük destek veren Ankara Nobel Kitapevi’ne de biz yazarlar ve çocuk sağlığına her türlü olumsuzluğa rağmen yaşamını adayanlar olarak teşekkür ederiz.

Umarım, içerisindeki bilgiler ile bir çok çocuğun yaşamının sağlıklı devamını sağlayacak bilgileri size ulaştırmış olalım. Umarım, aşıların çocuklar için bir hak olduğunu kavrayan bir dünyada anlamlı ve haklı sorulara cevap vermek için bir kaynak olarak kullanalım.

Yaşamımıza anlam ve değer katan çocuklarımız için.

Saygılarımızla

Dr. Ateş Kara, Dr. Ayper Somer, Dr. Ergin Çiftçi, Dr. Hasan Tezer

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578211
Basım Yılı2019
Baskı sayısı31
Sayfa Sayısı1256
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDavid W. Kimberlin, Michael T. Brady, Mary Anne Jackson, Sarah S. Long,
ÇeviriProf.Dr. Ateş Kara, Prof.Dr. Ayper Somer, Prof. Dr. Ergin Çiftçi,Prof. Dr. Hasan Tezer
Ebat (cm)17,5*6,24,5 cilt kapak 1. hamur
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 175,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Red Book, Enfeksiyon Hastalıkları, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786057578211, Ateş Kara, Ayper Somer, Ergin Çiftçi, Hasan Tezer, pediatri, ankara nobel tip kitabevleri, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent kitabevi, istanbul nobel kitabevleri, ateş kara kitapları