Polikistik Over Sendromunun Yönetiminde Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite Rehberi

Polikistik Over Sendromunun Yönetiminde  Sağlıklı  Beslenme ve Fiziksel Aktivite Rehberi

Polikistik Over Sendromu (PKOS) yumurtalıklarda çok sayıda kistik oluşumlara sebep olan, aşırı tüylenme, adet görememe veya adet düzensizlikleri, gebe kalamama, akne ya da ciltte yağlanma ve aşırı kilo alma gibi bazı klinik belirtilerin görüldüğü karmaşık bir hastalıktır. Bu şikâyetler, genellikle olumsuz duygulanıma sebep olmakla birlikte psikiyatrik belirtilerin görülme riskini de artırmaktadır. Bu kadınlarda diğer kadınlara göre beden memnuniyetsizliği ve cinsel istekte azalma gibi problemler de daha sıktır. Hastalığın kadında sebep olduğu fiziksel ve psikolojik problemlerin yanı sıra uzun dönem sağlık riskleri de vardır. Kronik olarak seyreden hastalık ileriye yönelik infertilite, diyabet, koroner kalp hastalığı, obezite ve kanser gibi ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirerek kadınların yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. 

PKOS’un yönetiminde tıbbi tedavinin yanı sıra kişilere yaşam tarzı değişiklikleri kazandırmak için destekleyici tedaviler gerekmektedir. Hastalık sürecinde destekleyici tedavi alınması, tedaviye uyumu kolaylaştırarak sağlıklı yaşam biçimi davranışlarının benimsenmesine yardımcı olacaktır. PKOS için ilk aşama kilo kaybı, beslenmenin düzenlenmesi ve egzersiz olmalıdır.

Bu kitap, PKOS ile baş edebilmek için kadınların beslenme konusunda bilinçlendirilmesi, yanlış olan uygulamaların düzeltilmesi ve günlük yaşamlarında fiziksel açıdan aktif olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Hazırladığım kitabın danışmanlık veren sağlık profesyonellerine ve tüm PKOS’lu kadınlara yaralı olacağına inanıyorum  emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum.

Bütün kadınlara sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

                                                            Dr. Dilek Öcalan


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215985
Basım Yılı2018
Baskı sayısı1.baskı
Sayfa Sayısı48
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörDilek Öcalan Şenay Ünsal Atar
Ebat (cm)16*24 karton kapak renkli kuşe
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 25,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Polikistik Over Sendromunun Yönetiminde Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite Rehberi, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, izmir nobel tıp kitabevleri, krc başkent kitabevi, istanbul nobel kitabevleri, 9786059215985, Dilek Öcalan, Şenay Ünsal Atar, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları