Gastrointestinal Semptomlar

Gastrointestinal Semptomlar

Sevgili meslektaşlarım

Hekimlik sanatı geçmişte olduğu gibi günümüzde tüm teknolojik gelişime rağmen hala hikâye alma ve fizik muayene üzerine kuruludur. Gerçekten de tanıya ulaşmada hikâye ve fizik muayene eksikliğini hiçbir üstün teknoloji hâla tamamlayamamaktadır, çünkü Cladue Bernard’ın dediği gibi aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamamaktadır.

İyi bir hikaye ve fizik muayene ancak sistemlerin ve organların anatomi, fizyoloji ve hastalıkların fizyopatolojik mekanizmalarını anlamaktan geçmektedir. Amacımız bize özgü, en basit şekilde, mümkün olduğunca terimlerin Türkçe olduğu, gastrointestinal semptomların anatomi ile ilişkisini ve fizyopatolojik mekanizmaları ayrıntıları ile açıklayan, semptomlara algoritmik tanısal yaklaşım sağlayabilecek, okuyucunun kolay anlayabileceği ve akılında kolay kalabileceği, tablo şekil, algoritmalar ve resimler ile donatılmış bir kitap oluşturabilmek idi. Çok yoğun mesaileri içerisinde ciddi emekler harcayarak bölümleri yazan ve kitabın varlığını sağlayan tüm yazarlara teşekkür ederim. Tıp camiamıza faydalı olması dileğimle…

Dr. Mehmet Demir

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059358637
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Mehmet Demir, Prof. Dr. Fatih Albayrak, Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Prof. Dr. Hakan Dursun
Ebat (cm)16*24 karton kapak

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 100,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Gastro, Semptom, gastrointestinal semptomlar,