Distal Radius Kırıkları Güncel Yaklaşımlar

Distal Radius Kırıkları Güncel Yaklaşımlar

Kitap yazmak zordur. Bir çok yazar bulunacak, prensipler belirlenecek, koordinasyon sağlanacak, sabırla beklenecek ve ortaya kalıcı, eğitici bir eser çıkacak. İşte bu görevi değerli meslektaşlarım Dr. Mustafa Hulisi Özkan, Dr. Tahir Sadık Sügün ve Dr. Onur Başcı başardılar. Kendilerini tebrik ediyorum.

Distal Radius kırıkları’nın konu olarak seçilmesi çok isabetli oldu. İlk teklif edildiğinde memnuniyetle karşıladım. Günümüzde El Cerrahisi; El, El Bileği, Önkol, Dirsek ve Brakial Pleksus yaralanmalarını kapsayan bir dal oldu. Dünya’da sadece el bileğinin artroskopik cerrahisi ile uğraşan el cerrahları var. Dolayısıyla Distal Radius Kırıklarıyla ilgili kitap hazırlanması ülkemizin ulaştığı bilimsel seviyeyi gösteriyor. 10-13 Mart 2011 tarihlerinde Uludağ Genç Yazıcı Otel’de ‘Distal Radius ve Ulna Kırıklarında Açık Redüksiyon ve İnternal Fiksasyon’ konularında sempozyum düzenlemiştik. Yabancı konuşmacı olarak Strasbourg Üniversitesi’nden Profesör Philippe Liverneaux katılmıştı. Güzel bir tesadüf kitabın dağıtılacağı Pamukkale’de düzenlenen 16. Ulusal Kongremiz’de de Prof. Liverneaux yine sevgili eşi ile birlikte misafirimiz oluyor.

Önceki yıl ebediyete göç eden Fransa’nın tanınmış ‘El Bileği’ Cerrahlarından Philippe Saffar’ın, William P. Cooney III ile 1995 yılında yayınladığı ‘Fractures of the DISTAL RADIUS’ kitabını okuyunca, ülkemiz bu seviyeye ne zaman gelir? diye düşünmüştüm. Bilimsel gelişme hızı, bilgiye ulaşma hızı artıyor. Bizden sonraki neslin işi kolaylaşırken zorlaşıyor da.

El Cerrahisi gelişmekte olan bir Yan Dal. YDUS sınavları ile ülkemizin her tarafında uzmanlık öğrencileri yetişmekte. Böylece yakın gelecekte ‘EL CERRAHİSİ’ ülkemizde önemli hizmetler veren bir dal olacak. Yan Dal uzmanları arttıkça derneğimiz güçlenecek, günümüzde kongrelerimizi gerçekleştirmede karşılaştığımız zorluklar bir ölçüde azalacak.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği’nin eğitim faaliyeti olarak kitabın editörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Mustafa Hulisi Özkan’a, Doç. Dr. Tahir Sadık Sügün’e, ve Dr. Onur Başcı’ya içten gayretleri için bir kez daha şükranlarımı sunarım. Ayrıca bölüm yazarlarına, deneyimlerini ve bilgilerini bizimle paylaştıkları için ayrı ayrı şükranlarımı sunarım.

Güzel mesleğimizin, mesleğine aşık sevdalıları “EL CERRAHİSİ”ni daha da ileriye götürecekler. El cerrahisi ailesinin, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kardeşlik ruhu içinde birlikteliğini sürdürmesini diliyorum.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Tufan Kaleli

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Başkanı

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059358569
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörTürk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği
Ebat (cm)20*28 cilt kapak renkli kuşe

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 200,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Distal Radius Kırıkları Güncel Yaklaşımlar, ortopedi, kırık, travma,